Одеса вітала учасників 17 Української конференції з космічних досліджень

21–25 серпня 2017 року в Одесі відбулася 17 Українська конференція з космічних досліджень, у якій взяли участь 170 представників вітчизняних підприємств, організацій, навчальних закладів і зарубіжних наукових установ країн світу (Білорусі, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Росії, Єгипту).

На конференції з цікавими доповідями виступили відомі вчені та досвідчені фахівці в космічній галузі. Водночас тривала активна робота в секціях з висвітлення актуальних питань: дослідження ближнього космосу, Місяця, наземні радіофізичні дослідження космосу, космічної біології, розробка приладів, матеріалів і технологій для космічних досліджень, космічних апаратів і систем, космічні спостереження Землі та ін.

Серед учасників секції «Космічна біологія, медицина і науки про мікрогравітацію» була і судовий експерт ДНДЕКЦ МВС Світлана Романчук, яка виступила з доповіддю «Захисна система клітин проростків Arabidopsis thaliana (L.) Heynh до впливу іонізуючого випромінювання». Зазначені дослідження є досить актуальними, ураховуючи, що в довгострокових космічних польотах рослини виступають головним компонентом автотрофної ланки біорегенеративних систем життєзабезпечення, адже саме вони є джерелом кисню, води і поживних речовин та позитивно впливають на психологічний стан екіпажу.

У межах проведеного заходу було проведено круглий стіл з перспективних досліджень Місяця та засідання освітнього форуму. На спеціальній сесії заслухано переможців конкурсів НАН України з проектами перспективних досліджень.

За результатами жвавих дискусій і тривалих обговорень учасниками Конференції було ухвалено низку важливих висновків і рекомендацій, що стосувалися розробки та затвердження Загальнодержавної науково-технічної космічної програми України на 2018–2022 роки, підтримки ініціативи щодо продовження Цільової програми наукових космічних досліджень НАН України на період 2018–2022 років, подальшого проведення конкурсів НАН України та ДП «КБ Південне» з перспективних проектів наукових космічних досліджень та ін.

 ДНДЕКЦ МВС України

Comments are closed.