З 24 по 25 жовтня 2019 року в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв проходила перша науково-практична конференція «Наукова атрибуція творів, експертиза та оцінка культурних цінностей».

Від Експертної служби МВС у конференції взяла участь завідувач сектору мистецтвознавчих та психологічних досліджень відділу мистецтвознавчих, психологічних досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ МВС Катерина Новікова, а також її колега з Київського НДЕКЦ МВС.

Одними із багатьох досліджень, що наразі проводяться в Експертній службі МВС є мистецтвознавчі дослідження, саме цим й була обумовлена зацікавленість участі в даній конференції.

Для розуміння, судово-мистецтвознавча експертиза – це самостійний вид експертизи, під час якої здійснюється атрибуція і визначення культурної та історичної цінності рухомих предметів антикваріату або предметів мистецтва, а також установлення належності інформації, яка міститься на матеріалізованих носіях, до порнографії або такої, що пропагує культ жорстокості та насильства.

Метою проведення даного заходу послужила необхідність обговорення питань наукової атрибуції, мистецтвознавчої та державної експертизи культурних цінностей.

На заході були підняті актуальні питання за такими напрямами практичного мистецтвознавства, як атрибуція та експертиза творів образотворчого мистецтва (живопис, графіка, скульптура), творів декоративно-ужиткового мистецтва, предметів нумізматики та фалеристики, історичної зброї, творів рукописних книг і друкованих видань, музичних інструментів, меморіальних пам’яток, а також оцінка культурних цінностей.

Завдяки насиченій виступами програмі, учасники мали змогу активно ділилися досвідом та обговорити величезне коло назрілих питань пов’язаних з проведенням відповідної експертизи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *