Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
Обережно, ФІШИНГ!

Обережно, ФІШИНГ!

Одним із видів шахрайства, коли злодії намагаються виманити у користувачів мережі персональні дані є фішинг. Зловмисники обманним шляхом намагаються отримати конфіденційні дані надсилаючи електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на вебсайт в інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайни відомих ресурсів.

Ось декілька узагальнених ознак подібних фішинг-листів:

  • «кричущі» граматичні помилки у текстовій частині повідомлення. Звичайно, навіть великі компанії іноді роблять незначні помилки у своїх електронних листах, але якщо на Вашу електронну пошту надійшло декілька листів з граматичними помилками, які запитують особисту інформацію, ймовірно, Ви стали жертвою фішингового шахрая.
  • логотипи низької якості. Для того, щоб залучитися довірою до своїх електронних листів, фішингові шахраї часто використовують логотипи відомих корпорацій або вебсайтів. Зверніть увагу чи логотип має правильне співвідношення сторін і чи його роздільна здатність достатньо висока (немає зернистості), якщо ні – це може бути фішинговий електронний лист. Якщо Вам доводиться примружитися, щоб побачити логотип в електронному повідомленні, швидше за все, цей лист надіслав шахрай.
  • посилання для переходу. В шахрайських електронних листах завжди є посилання, за яким потрібно перейти. Перевірте посилання просто навівши курсор на саме посилання для відображення його URL-адреси, або скопіювавши його та вставивши URL-адресу в текстовий редактор. Якщо Ви використовуєте мобільний пристрій, натисніть та утримуйте пальцем URL-адресу посилання. Якщо зазначена URL-адреса не збігається з організацією, яка нібито надіслала електронне повідомлення, скоріше за все, це фішинг-лист.
  • запит конфіденційних даних. Перейшовши за посиланням, буде здійснено перенаправлення на вебсторінку з формою, де у вас запитують конфіденційні дані. Не вводьте свої дані на цій сторінці у жодному разі!

Якщо Ви підозрюєте, що стали жертвою фішингу, необхідно:

  • від’єднати пристрій від мережі інтернет.
  • виконати повне сканування антивірусним програмним забезпеченням на своєму пристрої.
  • після завершення сканування створити резервну копію всіх файлів і змінити паролі. Навіть якщо Ви вказали дані лише з одного облікового запису, це також може «відкрили двері» для отримання інших особистих даних, тому важливо змінити ВСІ паролі, якими Ви користувались в Інтернеті після підозри на фішингову атаку.

 Будьте уважними!

Tвітнути
Поділитися
Поділитися
Pin