Щорічна зустріч керівників установ-членів ENFSIу Белграді традиційно відбулася за участю українських делегатів

Щорічна зустріч керівників установ-членів ENFSIу Белграді традиційно відбулася за участю українських делегатів

 

На запрошення Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) начальник ДНДЕКЦ МВС України Дмитро Жидков і начальник відділу впровадження системи управління якістю, криміналістичної техніки та метрологічного забезпечення ДНДЕКЦ Руслан Прокопович взяли участь у щорічній зустрічі керівників установ-членів ENFSI, що відбулася 21–23 травня 2013 року в м. Белград (Республіка Сербія).

 

Учасниками засідання стали керівники 64-х науково-дослідних установ з 36 країн Європи, а також представники комерційних компаній виробників криміналістичної техніки – загалом близько 70 осіб.

Відкрив засідання колишній голова ENFSI Павел Рибіцки (Польща). Після привітань учасників заходу, він підбив підсумки роботи Європейської мережі судово-експертних установ у 2012–2013 роках, проінформував присутніх про актуальні новини ENFSI та окреслив основні питання, винесені на обговорення під час проведеного заходу. На завершення виступу він офіційно передав свої повноваження новому голові ENFSI –пану Юлару Ланно (Естонія).

Новообраний голова ENFSI урочисто привітав учасників заходу та вручив відповідні сертифікати як новим членам ENFSI, так і новим керівникам установ-членів ENFSI, у тому числі й начальнику Державного центру Дмитру Жидкову.

У своєму виступі голова ENFSI доповів про діяльність робочих груп і комітетів ENFSI у 2012–2013 роках.Нагадаємо, що до складу ENFSI входять Комітет з якості та компетентності (QCC), Комітет з науково-дослідної роботи (R&D) і Комітет з освіти та науки (Е&Т), а також робочі групи за 17 напрямами досліджень.

Важливо відмітити, що працівники ДНДЕКЦ МВС за роки членства в ENFSI брали участь у діяльності 9 робочих груп. Останнім часом через недостатнє фінансування активність даної роботи дещо знизилася, що не дає змогу повною мірою отримувати актуальну інформацію про сучасну криміналістичну техніку, новітні методи досліджень та впроваджувати їх в діяльність Експертної служби. Водночас, новий очільник ДНДЕКЦ Дмитро Жидков глибоко переконаний, що у подальшому необхідно активізувати діяльність з даного напряму шляхом розширення сфери співробітництва з метою обміну досвідом між Державним центром і робочими групами ENFSI.

У ході засідання було проведено низку організаційних заходів. Так, шляхом таємного голосування було обрано нового члена правління ENFSI – пана Томаса Андермана (Німеччина) та наступного голову ENFSI пана Тьярк Тін Цоя (Нідерланди), який обійме цю посаду через два роки. Голова ENFSI також проінформував присутніх про те, що зустріч керівників установ членів ENFSI у 2014 році відбудеться на базі Інституту судових експертиз Словаччини у м. Братислава.

Під час заходу в проміжках між виступами й презентаціями точилися жваві дискусії учасників з проблемних питань.

 

Після завершення офіційного засідання відбулася виставка криміналістичної техніки, організована її виробниками, з наданням відповідних презентаційних матеріалів. Особливу зацікавленість багатьох учасників заходу, у тому числі й українських представників, викликала інформація американської компанії «Sirchie», що буде врахована при подальшому технічному оснащенні підрозділів Експертної служби МВС України.

У цілому позитивним виявився досвід для української делегації, отриманий за результатами участі у цьогорічній зустрічі керівників установ-членів ENFSI у м. Белграді.

З метою подальшого співробітництва з іноземними колегами діяльність Експертної служби МВС України упродовж поточного року буде спрямована, насамперед, на:

– активізацію участі в роботі груп та комітетів ENFSI, зокрема, шляхом залучення українських фахівців до проведення професійних тестувань, спільних вправ і міжлабораторних порівнянь;

– здійснення комплексу заходів з підготовки та проведення на базі Державного центру міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми організації судово-експертного та техніко-криміналістичного забезпечення розкриття та розслідування злочинів на сучасному етапі» за участю керівництва установ-членів ENFSI;

– продовження процесу акредитації на відповідність вимогам міжнародних стандартів як підрозділів ДНДЕКЦ, так і територіальних підрозділів Експертної служби, зокрема НДЕКЦ при ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим і Вінницькій області.

 

 

ДНДЕКЦ МВС України