Українські експерти ознайомилися з передовим досвідом німецьких колег

З метою ознайомлення з можливостями обладнання компанії Applied Biosystems Inc/Life Technologies (США), що використовується для проведення молекулярно-генетичних досліджень, фахівці ДНДЕКЦ МВС України відвідали спеціалізований HID тренінг-центру Life Technologies, розташований у м. Дармштадт (Німеччина).

Під час робочої зустрічі спеціаліст із застосування продукції HID компанії Life Technologies (США) С.В. Некрасов запропонував дві навчальні презентації.

Проведення першої презентації супроводжувалося демонстрацією процесу відбору біологічного матеріалу з використанням карток NUCLEIC CARD™, використання яких дає змогу значно скоротити час проведення аналізу та заощадити кошти на реактиви, особливо у випадках масового типування для формування обліку генетичних ознак людини.

Подальше генотипування відібраного біологічного матеріалу було здійснено з використанням нового набору реагентів Global Filer Express Kit на сучасному генетичному аналізаторі 3500, що має 6-фарбний матричний стандарт і дає змогу встановлювати генетичні ознаки (ДНК-профіль) за 24 локусами (нині в Україні використовуються набори з можливістю ідентифікації до 16 локусів). Серед переваг зазначеного набору є сумісність з національними базами генетичних ознак інших країн завдяки наявності 20 обов’язкових локусів оновленого списку CODIS; додаткові маркери статі, що дозволяє запобігати хибним висновкам у випадках деградації Y-хромосоми; скорочений час проведення ампліфікації та ін.

Новий генетичний аналізатор 3500, порівняно зі своїми попередниками, має значні переваги, а саме: менші габарити, збільшення продуктивності роботи ДНК-лабораторії, зниження вартості обслуговування тощо.

Під час проведення другої презентації працівники Державного центру мали змогу ознайомитися з можливостями та принципом роботи автоматизованої станції Hamilton Starlet ID, використання якої сприяє значному підвищенню ефективності роботи за рахунок зменшення часу проведення пробо підготовки та нормалізації ДНК, автоматизації зазначених етапів, а також мінімізує негативний вплив «людського фактору» при виділенні ДНК та пробо підготовки.

У рамках робочої зустрічі також була представлена презентація сучасних технологій повного типування геному особи з використанням секвенатора для ДНК-аналізу – «Ion Tоrrent PGM», що нині використовується переважно у наукових цілях, хоча може успішно застосовуватися як для вирішення завдань криміналістичної ідентифікації, так і встановлення індивідуальних ознак особи ‑ фенотипу (колір очей, обриси обличчя, тощо).

 ДНДЕКЦ МВС України