У місті Братислава відбулася щорічна зустріч керівників судово-експертних установ-членів ENFSI за участю українських делегатів

На запрошення Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) начальник ДНДЕКЦ МВС України Олександр Федотов та головний спеціаліст відділу науково-методичного забезпечення ЛОМПЕКД ДНДЕКЦМВС України Руслан Прокопович взяли участь у 26-й щорічній зустрічі керівників установ-членів ENFSI, що відбулася 21–23 травня 2014 року в м. Братислава (Словацька Республіка).

Захід відбувся за участі 75 представників науково-дослідних установ 31 країни Європи, а також працівників компаній виробників криміналістичної техніки.

Відкрив засідання голова ENFSI Юлар Ланно (Естонія). Він урочисто привітав учасників заходу,підбив підсумки роботи Європейської мережі судово-експертних установ у 2013–2014 роках, проінформував присутніх про актуальні новини ENFSI та окреслив основні питання, винесені на обговорення під час засідання.

Голова ENFSI вручив відповідні сертифікати новим керівникам установ-членів ENFSI, у тому числі й начальнику Державного центру Олександру Федотову.

У своєму виступі голова ENFSI доповів про діяльність робочих груп і комітетів ENFSI у 2013–2014 роках. Нагадаємо, що до складу ENFSI входять Комітет з якості та компетентності (QCC), Комітет з науково-дослідної роботи (R&D) і Комітет з освіти та науки (Е&Т), а також робочі групи за 17 напрямами досліджень.

Важливо відмітити, що працівники ДНДЕКЦ МВС за роки членства в ENFSI брали участь у діяльності 12 робочих груп. Останнім часом через недостатнє фінансування активність даної роботи дещо знизилася, що не дає змогу повною мірою отримувати актуальну інформацію про сучасну криміналістичну техніку, новітні методи досліджень та впроваджувати їх в діяльність Експертної служби. Водночас, новий очільник ДНДЕКЦ Олександр Федотов глибоко переконаний, що у подальшому необхідно активізувати діяльність з даного напряму шляхом розширення сфери співробітництва з метою обміну досвідом між Державним центром і робочими групами ENFSI.

У ході засідання було проведено низку організаційних заходів. Так, таємним голосування було обрано двох нових членів правління ENFSI: пана Ондрея Лацяка (Словаччина) та пані Домінік Сен-Дізьє (Франція), а також наступного голову ENFSI пана Яна Декіндера (Бельгія).

Голова ENFSI також проінформував присутніх про те, що зустріч керівників установ членів ENFSI у 2015 році відбудеться на базі нового лабораторно-адміністративного корпусу Інституту криміналістики жандармерії Франції (м. Роні-су-Буа).

У проміжках між виступами й презентаціями учасники вели жваві дискусії з проблемних питань, а також мали змогу ознайомитися з представленими на виставці новинками криміналістичної техніки, організованої її виробниками, та отримати відповідні презентаційні матеріали.

Після завершення офіційних заходів мер Братислави Мілан Фташнік вітав поважних гостей у архієпископському палаці, який нині використовується для прийому іноземних делегацій керівництвом держави, де зі знанням справи розповів про історію та сьогодення улюбленого міста.

У цілому позитивним виявився досвід для української делегації, отриманий за результатами участі у цьогорічній зустрічі керівників установ-членів ENFSI у м. Братислава.

З метою подальшого співробітництва з іноземними колегами діяльність Експертної служби МВС України упродовж поточного року буде спрямована, насамперед, на:     – активізацію участі в роботі груп та комітетів ENFSI, зокрема, шляхом залучення українських фахівців до проведення професійних тестувань, спільних вправ і міжлабораторних порівнянь;                                                                                                                                   – налагодження обміну генетичними, дактилоскопічними та балістичними базами даних з експертними установами країн-членів ENFSI;                                                     – продовження процесу акредитації на відповідність вимогам міжнародних стандартів як підрозділів ДНДЕКЦ, так і територіальних підрозділів Експертної служби МВС України.

ДНДЕКЦ МВС України