Українські експерти спільно з молдавськими та вірменськими колегами переймали досвід американських колег з упровадження системи якості

Починаючи з 2006 року Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України активно співпрацює з Міжнародною програмою підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування (ICITAP) Міністерства юстиції США. Ось і нещодавно у рамках проекту розвитку Експертної служби МВС України відбувся візит в Україну старшого радника проекту Террі Міллса з метою оцінки систем якості та підготовки територіальних підрозділів Експертної служби до відповідності міжнародному стандарту ISO/IEC 17025 : 2005 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».

Згідно запланованої програми ІСІТАР передбачалося проведення семінару з підготовки експертної лабораторії до міжнародної акредитації для керівників з якості, а також здійснення Террі Міллсомвізитів до територіальних експертних підрозділів Вінницької та Черкаської областей.

Так, упродовж 21–25 липня 2014 року в м. Києві відбувся семінар для керівників з якості підрозділів Експертної служби МВС України, у роботі якого також взяли участь і колеги з Молдови та Вірменії.

Під час проведеного заходу його учасники вивчали основні положення міжнародного стандарту, який регламентує діяльність експертних лабораторій, а також опановували навички роботи з проведення аудиту таких лабораторій.

 

 

 

 

 

 

 

 

На завершення семінару учасники отримали від організаторів заходу відповідні сертифікати.

 

Черговим етапом запланованої програми став візит іноземних гостей на чолі з Террі Міллсомдо НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області з метою проведення аудиту відповідності функціонування системи управління якістю підрозділу та оцінки його готовності до акредитації за згаданим вище міжнародним стандартом.

У ході проведеного заходу було організовано прес-конференцію за участю представників мас-медіа, основним лейтмотивом якої стало визначення основних здобутків і окреслення подальших перспектив співробітництва Експертної служби МВС України з Міністерством юстиції США.

Також зарубіжні колеги мали можливість ознайомитися з роботою сучасного кінологічного підрозділу УМВС України у Вінницькій області, який успішно функціонує вже упродовж багатьох років.

Старший радник програми ICITAP Террі Міллс також відвідав і НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області з метою оцінки можливості створення на базі вказаного підрозділу калібрувальної лабораторії. Важливість створення такої лабораторії зумовлена, насамперед, можливістю забезпечення потреб акредитованих підрозділів Експертної служби МВС України в калібруванні засобів вимірювальної техніки.

Під час зустрічі з начальником УМВС України в Черкаській області Владиславом Пустоваром американський колега відмітив високий рівень підготовки українських експертів і відповідного обладнання, необхідного для функціонування калібрувальної лабораторії, а також запевнив у сприянні Міністерства юстиції США щодо придбання високоточного устаткування для потреб зазначеної лабораторії.

Сподіваємося, що, незважаючи на складну соціально-політичну ситуацію, що склалася в Україні, плідне співробітництво Експертної служби МВС України з Міжнародною програмою підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування (ICITAP) Міністерства юстиції США й надалі успішно триватиме та сприятиме продовженню процесу акредитації лабораторій експертних підрозділів за міжнародними стандартами.

 

ДНДЕКЦ МВС України