Українські експерти-вибухотехніки пройшли курс підготовки у Словаччині

У період з 10 листопада по 5 грудня поточного року на базі навчального центру збройних сил Словаччини в м. Мартін фахівці-вибухотехніки з 14 підрозділів Експертної служби МВС України пройшли навчання на курсі «Очистка територій від вибухонебезпечних предметів ручним способом», отримавши відповідні сертифікати.

Під час навчання українські спеціалісти-вибухотехніки набули нових знань щодо ручної очистки територій від мінних загороджень, які мали можливість закріпити у ході практичних відпрацювань на полігоні, опанували методи роботи, які використовують військовослужбовці Словаччини для вирішення питань, пов’язаних з вибухобезпекою після закінчення бойових дій, а також відпрацювали навички застосування спеціального обладнання.

У рамках організованого заходу також відбулася зустріч фахівців-вибухотехніків України та Словаччини, під час якої колеги не лише обговорили особливості організації експертної діяльності в обох державах, у т.ч. вибухотехнічних підрозділів, а й обмінялися позитивним досвідом роботи із саморобними вибуховими пристроями та експертного супроводження вибухів.

Ураховуючи важливість розвитку співпраці Експертної служби МВС України з європейськими судово-експертними установами та можливість використання сучасних напрацювань європейських колег, набутий досвід слід вважати позитивним кроком на шляху приведення сучасних українських підходів у забезпеченні вибухобезпеки до європейських стандартів.

ДНДЕКЦ МВС України