Представники ОБСЄ організували семінар для українських фахівців, які здійснюють розмінування території України

У період з 9 по 11 грудня 2014 року в м. Києві проходив семінар із реагування на забруднення території України вибуховими пристроями та речовинами, організований за ініціативи працівників Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування ОБСЄ (далі – ЖМЦГР),зокрема радника з системи механізації розмінування Йорга Лоберта, радника з розблокування території та операційної ефективності Мегана Латімера і експерта-координатора проектів ОБСЄ в Україні Франка Маше.

У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства транспорту і зв’язку України, а також працівники вибухотехнічної лабораторії ДНДЕКЦ МВС України.

Основною метою проведеного семінару стало не лише ознайомлення з роботою ЖМЦГР, а, насамперед, обговорення актуальних проблемних питань щодо гуманітарного розмінування територій України, а також організації взаємодії різних відомств, які займаються розмінуванням.

У перший день ініціатори заходу розповіли про основні напрями діяльності ЖМЦГР, а саме: координацію діяльності протидії касетним боєприпасам і протипіхотним мінам;

консультативній роботі, а також ознайомили з чинними стандартами і міжнародним законодавством.

Наступні два дні присвячувалися проведенню тренінгів з учасниками семінару за напрямами:

–            планування та проведення обстеження вибухових речовин в умовах екстреного реагування;

–            інформування населення про ризики та загрози;

–            протимінної діяльності в антикризових заходах;

–            досвіду координації та встановлення пріоритетів у польових операціях;

–            порядку взаємодії між відомствами.

На завершення заходу учасники семінару обговорили проблемні питання, пов’язані з необхідністю покращення матеріально-технічного оснащення підрозділів України, які здійснюють розмінування територій, а також удосконалення порядку підготовки та підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів.

ДНДЕКЦ МВС України