У Женеві українська делегація заручилася підтримкою міжнародної спільноти

Упродовж квітня поточного року в Женеві традиційно відбулися зустрічі експертів держав-членів Протоколу ІІ про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв і Протоколу V про вибухонебезпечні залишки війни Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію.

Під час проведених заходів учасниками обговорювалися проблеми універсалізації, посилення та виконання положень зазначених Протоколів, зокрема питання пошуку шляхів з підвищення ефективності операцій з розмінування та організації безпечного зберігання боєприпасів, удосконалення методів і способів попередження застосування саморобних вибухових пристроїв, надання допомоги їх жертвам та ін.

До складу української делегації на чолі з Постійним представником України в Женеві Юрієм Клименком увійшли працівники Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Міністерства оборони.

Важливо відмітити, що на цьогорічному заході за участю високопосадовців з різних країн світу спікером був саме представник Експертної служби МВС України. У своєму виступі, що супроводжувався презентаційними матеріалами, доповідач акцентував увагу присутніх на актуальних і важливих проблемах появи нових територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, широкому розповсюдженні та застосуванні саморобних вибухонебезпечних пристроїв унаслідок діяльності незаконних озброєних угруповань на сході України за сприяння Російської Федерації, а також закликав міжнародну спільноту до підтримки та допомоги у їх знешкодженні.

У цілому захід для українських делегатів мав надзвичайно важливе значення. Представники США, Англії, ОАЕ, Ізраїлю, Латвії, Нідерландів, Білорусії та інших держав відкрито й щиро демонстрували Україні свою підтримку і під час проведення офіційних заходів, і кулуарних зустрічей.

На завершення офіційних заходів приємною несподіванкою для учасників української делегації стала зустріч з українською командою Забігу Заради Миру. 12 українців пробігли понад 3 000 км безперервного шляху, перетнувши кордони Польщі, Чехії, Словаччини, Австрії, Німеччини та Швейцарії. У кожній столиці українська команда спілкувалася з лідерами місцевих громад, журналістами, місцевими жителями, представниками української діаспори. На згадку про зустріч кожен бажаючий міг залишити свої побажання для України та українців у «Книзі Миру», яку бігуни упродовж всієї подорожі везли з собою разом із українським прапором. Не важко здогадатися, що головне побажання зустрічаючих, як і самих українців, співпадало з назвою самої книги!

ДНДЕКЦ МВС України