У Польщі експерти з різних країн Європи обговорили проблеми ідентифікації транспортних засобів

Наприкінці квітня поточного року за ініціативи Центральної криміналістичної лабораторії поліції Республіки Польща у м. Познань було організовано проведення трьохденного семінару-навчання «Експертна допомога в ідентифікації транспортних засобів».

У заході взяли участь представники Латвії, Литви, Білорусії, Польщі, Німеччини та ін.

Україну представляли досвідчені фахівці Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, зокрема начальник відділу криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, Андрій Бичков та старший експерт цього ж відділу Олександр Гедз.

Основною метою семінару було ознайомлення учасників проекту зі змінами, які були внесені до програми ЄС FAVI (далі – Програма).

До речі, у рамках декларації про партнерство ДНДЕКЦ бере участь у цьому проекті з 2010 року.

Головним призначенням Програми є забезпечення експертів актуальною та достовірною інформацією щодо місць розміщення і способів нанесення номернихпозначень, декодування змісту ідентифікаційних номерів транспортних засобів для встановлення їх справжності та можливості подальшої ідентифікації автомобілів.

Фахівці країн-учасниць проекту можуть в оперативному режимі користуватися інформаційно-довідковою базою даних та експертним форумом через захищену мережу за персональним паролем. Працівники ДНДЕКЦ також отримали персональні паролі для використання можливостей зазначеної Програми.

Під час проведеного заходу українські експерти мали можливість ознайомитися з новітніми методами дослідження транспортних засобів та сучасним станом автомобільної злочинності в Європі.

Загалом учасники семінару обмінялися набутим досвідом та обговорили широке коло актуальних питань, пов’язаних із дослідженням автотранспорту різних категорій, процедурою дослідження ідентифікаційних позначень автомобілів, ідентифікацією транспортних засобів за допомогою дослідження електронних пристроїв та використанням Інтернет ресурсів, трасологічним дослідженням автомобільних ключів і використанням записаної в них інформації, використанням можливостей баз даних та ін.

По завершенню проведеного заходу учасники отримали відповідні сертифікати.

ДНДЕКЦ МВС України