Міжнародний форум з антитерористичної діяльності відбувся в Австралії за участю української делегації

У період з 2 по 4 вересня цього року в м. Канберра (Австралія) відбулася зустріч високих сторін в рамках форуму з протидії саморобним вибуховим пристроям, в якій взяла участь і українська делегація у складі  представників Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони та Служби безпеки України.

Захід було організовано за ініціативи Генерального секретаріату Інтерполу за підтримки уряду Австралії, в якому загалом взяли участь представники організацій із 190 країн світу, що здійснюють боротьбу із світовим тероризмом.

Під час проведеного форуму учасники мали можливість ознайомитися з досвідом правоохоронних органів світу щодо протидії злочинам, які вчиняються із використанням саморобних вибухових пристроїв, сучасними загрозами, пов’язаними з глобальним тероризмом та особливостями застосування методів попередження й розслідування зазначених злочинів.

Представник МВС – старший експерт-вибухотехнік Вибухотехнічної лабораторії Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Євгеній Гончаренко був активним учасником як під час проведення самого заходу, так і після завершення його офіційної частини. Адже не щодня випадає нагода поспілкуватися та обговорити проблемні питання з такими досвідченими і водночас авторитетними високопоставленими керівниками підрозділів провідних країн світу, що ведуть активну боротьбу зі світовим тероризмом.

Українському експерту-вибухотехніку зокрема пощастило познайомитися та особисто поспілкуватися з Головою Об’єднаних Королівських Сил Норвегії, Куратором контр-СВП діяльності НАТО – командором Арне Мортен Гроеннінгсаетером (на фото у білій формі) та першим заступником міністра оборони Австралії Ендрю Ніколічем (на фото у синій формі) й обговорити особливості міжнародного співробітництва правоохоронних органів у сфері протидії тероризму в Україні.

 

Також Євген мав честь поспілкуватися з Головою відділу Інтерполу з протидії хімічній та вибуховій терористичним загрозам Іаном Ротсі, обговоривши

можливості проходження українськими експертами-вибухотехніками іноземних курсів з протидії саморобним вибуховим пристроям (далі – СВП) і забезпечення спеціальним вибухотехнічним обладнанням.

Своєрідним продовженням попередньої розмови стала домовленість із керівництвом Центру Передового Досвіду в Іспанії, зокрема заступником директора полковником Майком Евансом щодо можливості направлення експертів-вибухотехніків України до зазначеного Центру з метою проходження відповідного стажування.

Без перебільшення, участь української делегації у проведеному заході є важливою не лише з точки зору отримання актуальної інформації та вивчення позитивного досвіду країн світу в боротьбі з тероризмом, а й, насамперед, обговорення та досягнення конкретних домовленостей подальшої співпраці українських фахівців із зарубіжними колегами.

ДНДЕКЦ МВС України