Експерти з Молдови вивчали досвід українських колег

У період із 07 по 10 грудня 2015 року за ініціативи МВС Республіки Молдова відбувся візит до ДНДЕКЦ МВС та Вінницького НДЕКЦ МВС делегації у складі семи представників Центру техніко-криміналістичної і судової експертизи Генерального інспекторату поліції МВС Республіки Молдова на чолі з його очільником Миколою Бодругом. Основна мета заходу полягала у вивченні досвіду з акредитації підрозділів Експертної служби МВС України відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 17025.

У рамках чотирьохденного візиту іноземна делегація зустрічалася з керівництвом та працівниками Експертної служби МВС України, щоб обговорити умови та етапи підготовки до акредитації підрозділів за міжнародним стандартом, а також проблемні питання, що виникають під час упровадження системи управління якістю. Зокрема під час робочих зустрічей порушувалися питання щодо розробки методик досліджень, валідації методів, простежуваності та невизначеності вимірювань, коригувальних і запобіжних дій, внутрішніх аудитів, забезпечення якості результатів досліджень та ін.

Українські експерти поділилися із колегами з Молдови набутим досвідом щодо особливостей процесу акредитації лабораторій Національним агентством з акредитації України, а також окреслили комплекс заходів, проведення яких є обов’язковим для вступу Центру техніко-криміналістичної і судової експертизи Генерального інспекторату поліції МВС Республіки Молдова до Європейської мережі судово-експертних установ, членом якої ДНДЕКЦ МВС є з 2002 року.

Експерти Молдови ознайомилися і з роботою своїх колег в Україні та діяльністю структурних підрозділів Експертної служби МВС України. Зокрема у Державному центрі для гостей була організована ознайомча екскурсія в музеї криміналістики та лабораторних комплексах, під час якої експерти-балісти, фоноскопісти, біологи, хіміки розповіли про напрями та обсяги роботи, а також продемонстрували можливості сучасного потужного аналітичного обладнання.

На завершення зустрічі зарубіжні гості відмітили високий рівень професійної підготовки українських експертів та висловили сподівання щодо розвитку подальшого співробітництва між експертними підрозділами Молдови та України.

ДНДЕКЦ МВС України