У Німеччині працівники Державного центру опановували секвенатор для ДНК-аналізу

Наприкінці січня 2016 року працівники ДНДЕКЦ МВС, а саме: завідувач відділу молекулярно-генетичних досліджень Анна Повх, завідувач відділу обліку генетичних ознак людини Іван Домбровський і судовий експерт відділу загальної біології лабораторії біологічних досліджень Вячеслав Марійко проходили навчання у спеціалізованому HID тренінг-центрі Thermo Fisher Scientific (місто Дармштадт, Німеччина). Основна мета участі в заході полягала у набутті практичних навичок роботи з використання секвенатора для ДНК-аналізу «Ion PGM», який, нагадаємо, у грудні минулого року було введено в експлуатацію лабораторії біологічних досліджень Державного центру.

Під час тренінгу спеціаліст за напрямом застосування продукції HID концерну Thermo Fisher Scientific Сергій Некрасов у формі презентацій провів з українськими експертами теоретичні й практичні заняття, спрямовані на ознайомлення з новітніми технологіями повного типування геному людини з використанням секвенатора «Ion PGM», опанування навичок роботи з ним та вивчення можливостей приладу під час проведення судових експертиз.

У процесі навчання було відпрацьовано метод геномного секвенування мітохондріальної ДНК на приладі «Ion PGM». На відміну від методу фрагментного аналізу STR-локусів, що дозволяє досліджувати обмежену кількість локусів, цей метод дає можливість досягнути високої специфічності за рахунок аналізу значної кількості різноманітних ділянок ДНК людини (однонуклеотидних заміщень).

Після набутого у Німеччині важливого досвіду роботи в українських експертів суттєво побільшає. Адже, окрім виконання основних завдань, важливим наразі є проведення верифікаційних досліджень методу геномного секвенування мітохондріальної ДНК з використанням приладу «Ion PGM», що включатимуть перевірку достовірності, відтворюваності та повторюваності отриманих результатів зазначеним методом. Та найголовнішим і найбільш очікуваним результатом проведеної роботи стане перехід до активного використання можливостей секвенатора в експертній практиці під час проведення експертиз із дослідження мітохондріальної ДНК.

ДНДЕКЦ МВС України