2-й Міжнародний конгрес в Італії зібрав представників майже з 20-ти країн світу

Майже два роки тому ІНТЕРДОКПОЛ (Міжнародна асоціація поліції) виступив з ініціативою проведення 1-го Міжнародного конгресу на тему «Фальшиві документи та незаконне переміщення транспортних засобів». Захід, що відбувся у червні 2014 року в м. Бадалоні (Іспанія), мав значний успіх і підтвердив важливість об’єднання зусиль поліції різних країн Європи. На підтвердження досягнутих домовленостей було підписано угоду про офіційну зустріч представників поліції з багатьох країн Європи для обміну інформацією.

Ураховуючи попередній позитивний досвід, ІНТЕРДОКПОЛ вирішив повторно організувати проведення аналогічного заходу за тією ж проблематикою, при цьому розширивши склад учасників.

І вже в середині квітня поточного року у місті Тренто, що в Італії, на 2-й Міжнародний конгрес зібралися фахівці з дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів – представники майже з 20-ти країн світу: Аргентини, Великобританії, Італії, Канади, Іспанії, Швеції, Нідерландів, Португалії, Ірландії, Молдови, Румунії, України, Німеччини, Нігерії, Франції, Швейцарської Конфедерації. Україну представляли працівники ДНДЕКЦ МВС: заступник директора Костянтин Ковальов і завідувач відділу криміналістичного дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів, що їх супроводжують, Андрій Бичков.

Під час проведеного заходу учасники мали змогу ознайомитися з особливостями автомобільної злочинності в Європі, принципами декодування змісту ідентифікаційних номерів транспортних засобів з метою встановлення їх справжності та подальшої можливості ідентифікації автомобілів, а також новітніми методами та технічними новинками з дослідження реєстраційних документів і транспортних засобів.

 

 

 

 

 

 

 

 

На засіданнях заслуховувалися й активно обговорювалися доповіді учасників щодо актуальних проблемних питань, які виникають під час дослідження документів (у тому числі із застосуванням окремих методів і технічних засобів), що пов’язані із забезпеченням контролю якості проведення досліджень та удосконаленням захисту електронних документів (e-Passport, ID-card).

Заступникові директора Державного центру МВС Костянтину Ковальову також була надана можливість виступу. Тематика доповіді, що супроводжувалася презентацією, стосувалася методів підробки свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу, що знаходяться в офіційному обігу на території України.

 

 

У цілому захід мав важливе практичне значення для поглиблення співпраці з передовими експертно-криміналістичними установами країн світу з метою обміну передовим досвідом і використання сучасних науково-технічних напрацювань у сфері дослідження транспортних засобів та документів, що їх супроводжують.

 

 

ДНДЕКЦ МВС України