Запорізькі експерти викривають псевдоконтролерів

У липні поточного року Запоріжжям прокотилася хвиля злочинів, однотипних за способом скоєння. Так, 21 липня о 17:22 до Вознесенівського відділення поліції в телефонному режимі надійшло повідомлення від 88-річної запоріжанки Поліни Семенченко про те, що двоє невідомих чоловіків приблизно двадцяти років представилися працівниками «Міськгазу» і зайшли до її квартири з метою перевірки лічильників газу. Проте замість проведення перевірки молодики зв’язали пенсіонерці руки й ноги та заклеїли рот липкою стрічкою, після чого відкрито заволоділи заощадженнями старенької в сумі 3 640 грн.

За кілька днів до запорізьких правоохоронців з аналогічним повідомленням звернулася 89-річна Раїса Рогова. Жінка повідомила про те, що «перевірка лічильників» працівниками «Міськгазу» коштувала їй 5 000 грн.

За описом пенсіонерок було очевидно, що в обох випадках діяли одні й ті ж самі молодики худорлявої статури віком 25–30 років, зростом 175–180 см.

Згідно з результатами проведеного дослідження три сліди папілярних узорів, вилучених під час огляду місць подій, експертами Запорізького НДЕКЦ МВС визнано придатними для ідентифікації особи. Перевіркою цих слідів за центральним дактилообліком встановлено, що вони належать Ярославу Маркову, мешканцю м. Орджонікідзе Дніпропетровської області.

Отже, завдяки професіоналізму й оперативності запорізьких експертів було викрито псевдоконтролерів у скоєнні розбійних нападів відносно пенсіонерок.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України