На симпозіумі в Китаї зустрілися експерти-генетики з усього світу

Упродовж 30–31 жовтня 2016 року в місті Сіань (КНР) за ініціативи Криміналістичного консорціуму Великого шовкового шляху було організовано Прикордонний криміналістичний симпозіум. Всесвітній захід зібрав відомих вчених-криміналістів та експертів-практиків з метою обговорення питань сучасних технічних досягнень у галузі генетики та можливостей їх застосування в криміналістиці та судовій експертизі. У складі робочої групи взяли участь представники усіх континентів: Азії, Африки, Європи, Америки.

Україну представляв завідувач відділу обліку генетичних ознак людини лабораторії біологічних досліджень ДНДЕКЦ МВС Іван Домбровський. 

У своєму виступі-презентації український фахівець розповів про розвиток та сучасний стан ДНК-аналізу в Експертній службі МВС України.

Під час проведеного заходу експерти-генетики вивчали метод метилування ДНК, спрямований на визначення віку особи, та метод масивного паралельного секвенування (MPS), що дає змогу одночасно досліджувати ядерну ДНК (включаючи статеві хромосоми), мітохондріальну ДНК, а також визначати фенотипові ознаки людини (колір очей, шкіри, волосся).

Важлива увага акцентувалася на сучасних досягненнях технічного комітету ISO 272, зокрема вимогах стандарту ISO 18385:2016, які передбачають зведення до мінімуму ризику забруднення ДНК людини під час збору, зберігання та аналізу біологічного матеріалу.

На завершення заходу відбулася презентація продукції компанії BGI Forensics (КНР) – виробника обладнання та реагентів для молекулярно-генетичних досліджень. Зокрема можливості представленого набору реагентів для криміналістичної ідентифікації людини азіатської популяції методом ДНК-аналізу дозволяють досліджувати 19 локусів ядерної ДНК. Для порівняння: в Україні, як і в більшості країн світу, з метою ідентифікації осіб використовують набір, який дозволяє дослідити 24 локуси ядерної ДНК.

У цілому проведений захід мав важливе практичне значення, вагомим результатом якого стали досягнуті домовленості експертів-генетиків з різних країн світу щодо подальшої взаємної методичної підтримки та обміну науковою інформацією в галузі молекулярно-генетичних досліджень.

ДНДЕКЦ МВС України