У Варшаві зібралися учасники Програми співробітництва Східного партнерства

Упродовж поточного року в м. Варшава (Республіка Польща) було проведено низку семінарів за участю правоохоронців із різних країн Європи у межах Програми співробітництва Східного партнерства, спрямованої на підтримку правоохоронних органів Вірменії, Грузії, Молдови та України в боротьбі з транскордонною злочинністю.

Наприкінці листопада відбувся третій, завершальний на цьому етапі співробітництва семінар. Завдяки підтримці польських колег участь у заході взяли і представники Експертної служби МВС України, а саме: заступник директора ДНДЕКЦ Костянтин Ковальов, завідувач відділу трасологічних, дактилоскопічних досліджень та обліків ДНДЕКЦ Віктор Кузнєцов, заступник завідувача відділу трасологічних, дактилоскопічних досліджень та обліків ДНДЕКЦ Андрій Щавелєв, заступник завідувача відділу обліку генетичних ознак людини лабораторії біологічних досліджень ДНДЕКЦ Жанна Гончаренко, головний судовий експерт відділу молекулярно-генетичних досліджень лабораторії біологічних досліджень ДНДЕКЦ Ліна Тур.

Під час зустрічі представники України, Грузії, Молдови та Вірменії поділилися з колегами особливостями функціонування національних поліцейських баз даних, проектів та основними напрямами розвитку.

Окрім участі в засіданнях, учасники семінару мали можливість відвідати біологічний відділ CLKP у місті Варшава, який спеціалізується на проведенні експертиз і досліджень за матеріалами кримінальних проваджень, веденні бази даних ДНК, а також забезпеченні автоматизованого обміну інформацією з державами-членами Європейського Союзу.

За результатами роботи попередніх заходів представниками країн-учасниць були винесені та одноголосно підтримані пропозиції щодо подальшого обміну досвідом та інформацією шляхом проведення та участі в тренінгах за напрямами бази даних ДНК і дактилоскопії, організованих на базі CLKP у рамках Програми співробітництва східного партнерства.

Представники української делегації також підтримали пропозиції продовжувати співпрацю з метою обміну інформацією, що стосується питань законодавчого врегулювання ведення автоматизованих баз даних ДНК і дактилоскопічного обліку, а також відбору зразків, їх зберігання, накопичення (формування) та використання під час кримінальних проваджень, включаючи захист від несанкціонованого доступу до них.

Сподіваємося, що досвід, набутий українськими фахівцями під час заходів, проведених у рамках Програми співробітництва Східного партнерства, буде впроваджено в практичну діяльність підрозділів Експертної служби МВС України, а також сприятиме подальшому розвитку співробітництва правоохоронних органів України з країнами Європи у боротьбі зі злочинністю.

ДНДЕКЦ МВС України