Завдяки львівським експертам розкрито резонансне вбивство

Наприкінці серпня 2016 року львівські правоохоронці отримали телефонне повідомлення про те, що на автодорозі Львів–Рогатин–Івано-Франківськ поблизу населеного пункту Старе Село стався вибух автомобіля, є постраждалі.

Згодом з’ясувалося, що в результаті вибухнув позашляховик «Мерседес», який належить одному з львівських підприємств, загинули троє чоловіків, один пасажир госпіталізований з численними травмами.

За попередньою інформацією спрацював вибуховий пристрій, закладений на дорозі під асфальтовим покриттям. Більше того, після вибуху автомобіль був обстріляний з автоматичної зброї.

Ураховуючи складність і резонанс злочину до розслідування долучилися найдосвідченіші правоохоронці, у тому числі досвідчені фахівці з пересувною криміналістичною лабораторією Львівського НДЕКЦ МВС України.

Під час огляду місця події у лісовому масиві, прилеглому до дороги, вилучено два предмети, схожих на магазини до автомата Калашникова, та стамеску.

За результатами проведення дослідження вилучених магазинів експертам вдалося виявити клітини з ядрами, що походять від невідомої особи чоловічої генетичної статі.

На підставі оперативної інформації під підозру в скоєнні резонансного злочину потрапили Кирило Гонта і Павло Мариненко.

У подальшому під час проведення молекулярно-генетичного дослідження було встановлено, що генетичні ознаки клітин з ядрами, виявлених на магазині, збігаються з генетичними ознаками зразка букального епітелію підозрюваного Кирила Гонти.

Водночас генетичні ознаки клітин з ядрами, виявлені на руків’ї стамески, збігаються з генетичними ознаками Павла Мариненка.

Під час проведення обшуку в гаражі Кирила Гонти було вилучено частини зброї, з яких експертам Львівського НДЕКЦ вдалося зібрати три екземпляри вогнепальної нарізної зброї – два автомати «М70 АВ2» і кулемет Калашникова калібру 7,62 мм, що у подальшому були визнані придатними для стрільби штатними боєприпасами. При цьому на всіх деталях зібраних екземплярів зброї наявні однакові для кожного з них номерні позначення, що становили одне складене ціле.

Також у лісопосадці знайдено й гільзи калібру 7,62 мм до вогнепальної зброї, що, як з’ясувалося під час проведення подальших судово-балістичних експертиз, були відстріляні з автомата, частини якого знайдено у гаражі підозрюваного Гонти.

Отже, результати цілого комплексу експертиз створили потужну доказову базу провини затриманих у скоєнні жахливого злочину.

 

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

 

ДНДЕКЦ МВС України