Жорстоке поводження з тваринами

Не секрет що на сучасну молодь із всесвітньої мережі буквально «обвалюється» потік різноманітної інформації. Причому її межі та обсяги настільки потужні, що у разі неадекватного сприйняття вона може породити агресію, прагнення до насильства чи мати інші негативні наслідки.

Так, у 2016 році на Тернопільщині значного суспільного резонансу набув факт оприлюднення в мережі Інтернет відеоролика про знущання над кошеням. Як з’ясувалося, «режисерами» та героями ролика стали студенти одного з волинських технікумів Людмила Стропова та її приятель Вадим Пряхін. На відео зафіксовано сюжети, як поміщали кошеня в увімкнену електричну духовку, пральну машину, морозильну камеру, а також скидали з балкона.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці вилучили у дівчини мобільний телефон, який разом із відеороликом направили до Тернопільського НДЕКЦ.

У результаті проведення комплексної мистецтвознавчої та психологічної експертизи було встановлено, що відеозапис містить сцени жорстокого поводження з тваринами та пропагує культ насильства і жорстокості.

Під час проведення комп’ютерно-технічної експертизи в пам’яті телефону експерти виявили оригінали розміщених в мережі Інтернет відеороликів, програмне забезпечення для монтажу і розповсюдження відео, облікові записи соціальних мереж, через які розповсюджувалося відео, тобто фактично було підтверджено, що з використанням саме цього мобільного телефону здійснювалася зйомка та розповсюдження в мережі Інтернет жахливих відеороликів.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України