Винуватця ДТП встановили рівненські експерти

18 червня 2016 року близько 3:00 на вулиці Селянській у селі Вербень, що на Рівненщині, зіткнулися мотоцикл Viper із гужовим возом.

У результаті зіткнення транспортних засобів пасажир мотоцикла загинув на місці пригоди.

Під час з’ясування обставин водій мотоцикла Анатолій Дахно запевнявправоохоронців, що безпосередньо перед ДТП він рухався по вул. Селянській з центру села в напрямку автомобільної дороги Т1806 по асфальтобетонній частині проїжджої частини ближче до правого краю, в той час як віз рухався посередині проїжджої частини, де й відбулося зіткнення.

Натомість погонич гужового воза Григорій Божок розповів, що він рухався з боковим інтервалом 1,1 м від лівої габаритної точки воза до правого краю проїжджої частини, а мотоцикл їхав з центру села в напрямку автомобільної дороги Т1806 на відстані більше 5 м до лівого краю проїжджої частини. Під час руху мотоцикліст, повернувши голову вбік, одночасно розмовляв із пасажиром. Коли він повернув голову в попереднє положення, відразу побачив перед собою гужовий віз, але було вже запізно й уникнути зіткнення не вдалося.

Для з’ясування істини до Рівненського НДЕКЦ було призначено низку інженерно-транспортних експертиз, а саме: технічного стану транспортного засобу, транспортно-трасологічну експертизу та дослідження обставин і механізму ДТП.

Під час проведення транспортно-трасологічної експертизи було встановлено, що контакт транспортних засобів відбувся між передньою частиною мотоцикла і передньою лівою частиною гужового воза на відстані 27–49 см від лівої частини воза.

Наїзд мотоцикла на гужовий віз відбувся саме на лівій ділянці проїжджої частини, вкритої ґрунтом, у напрямку руху з центру села до автодороги Т1806.

Отже, завдяки професіоналізму експертів під час фіксації слідової інформації на місці події та всебічному ретельному дослідженню об’єктів під час проведення експертиз вдалося повністю спростувати показання водія мотоцикла та водночас підтвердити свідчення погонича гужового воза, що дало змогу спрямувати розслідування у правильному напрямку.

Проте через звичайну людську недбалість і нехтування елементарними правилами дорожнього руху прогулянка для пасажира мотоцикла виявилася фатальною.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України