Завдяки чернігівським експертам відшукали вбивцю

24 листопада 2016 року чернігівські правоохоронці отримали повідомлення від Віктора Гриценка, мешканця смт. Куликівка, про виявлення трупа 50-річного Дмитра Бугая з ознаками насильницької смерті.

Під час огляду місця події в будинку, в якому знайдено труп чоловіка, інспектори-криміналісти вилучили сліди рук, сліди низу підошви взуття, а також змиви речовини бурого кольору з дверей та підлоги.

Наступного дня було вирішено провести додатковий огляд місця події із залученням експертів Чернігівського НДЕКЦ, під час якого з поверхні холодильника та скляної банки також вдалося вилучити сліди рук.

Вилучені об’єкти відразу направили до Чернігівського НДЕКЦ для подальших досліджень.

Під час проведення дактилоскопічної експертизи експертом встановлено, що слід пальця руки та слід долоні руки, виявлені на поверхні скляної банки, придатні для ідентифікації особи та залишені не потерпілим.

У результаті перевірки за криміналістичними обліками було отримано збіг сліду пальця руки з відбитком великого пальця лівої руки на дактилокарті 30-річного Миколи Мацюка.

Уже наступного дня чоловік був затриманий за підозрою у скоєнні злочину, проте своєї причетності категорично не визнавав.

Однак це не завадило експертам своїми висновками довести протилежне. Зокрема результати проведених експертиз свідчили, що слід пальця руки, вилучений із поверхні скляної банки, залишений великим пальцем лівої руки підозрюваного; слід взуття, вилучений з місця події, також залишений його кросівкою на праву ногу. Та найважливішим аргументом стало те, що нашарування речовини бурого кольору на кросівках Мацюка є слідами крові, що за груповою належністю відповідають зразкам крові потерпілого Дмитра Бугая.

Після ознайомлення з результатами проведених експертиз Мацюк відразу зізнався у скоєному злочині та розповів про всі обставини вбивства: під час спільного розпивання спиртних напоїв раптово зчинилася сварка, що призвела до втрати життя людини.

Отже, завдяки професіоналізму й оперативності чернігівських експертів вдалося встановити особу вбивці та розкрити злочин «за гарячими слідами».

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

 

ДНДЕКЦ МВС України