Рівненські експерти викрили гаражного крадія

Нерідко серед об’єктів крадіжок, окрім малогабаритних речей (гроші, ювелірні вироби та ін.), бувають і доволі крупні предмети (побутова техніка, електроінструменти, запчастини до транспортних засобів тощо).

Так, на початку минулого року з території автостоянки ТОВ «Верстатник» невідомі особи викрали металевий гараж, який належав Анатолію Рибаку.

Потерпілий звернувся до правоохоронців із відповідною заявою, в якій зазначив, що в нього залишився замок, який раніше слугував для замикання гаража, але внаслідок поломки був зрізаний болгаркою майже за рік до крадіжки. Згодом чоловік надав працівникам поліції зазначений замок і ключ до нього.

Під час розслідування злочину виникли труднощі, пов’язані з ідентифікацією майна, адже минуло чимало часу, та й зовні приміщення зазнало суттєвих змін. До того ж гараж належав новому власнику. Після отримання від нього дозволу на огляд придбаного ним гаража було призначено експертизу цілого за частинами, об’єктами якої були ворота гаражного приміщення і накладний внутрішній замок.

У рамках проведення експертного дослідження експерти Рівненського НДЕКЦ здійснили виїзд до місця розташування гаражного приміщення, де провелисуміщення досліджуваних об’єктів.  З цією метою замок змонтували до умовно лівих дверей, що дозволило перевірити відповідність розташування замка (чи збігаються отвори на корпусі замка зі штирками на внутрішньому боці дверей), а також функціонування механізму прилаштованого замка при введенні в його шпарину штатного ключа.

Подальшим дослідженням було здійснено суміщення країв корпусу замка з краями металевих пластин, прилаштованих на дверях, у результаті чого встановлено, що вони мають спільну лінію розділення.

При цьому виявлені розбіжності відтінків лакофарбового покриття об’єктів є нестійкими та пояснюються значним періодом часу з моменту розділення об’єктів до проведення дослідження.

Незважаючи на відсутність значного шару матеріалу, видаленого під час зрізування замка, експертам вдалося встановити, що лінія розділення, виконана швидкісним різальним інструментом (болгаркою), має неповторну форму та одночасно відобразилася на металевих пластинах дверей і корпусі замка. Під час детального дослідження ліній розділення об’єктів було виявлено достатню кількість стійких індивідуальних ознак, достатніх для висновку про те, що накладний замок, добровільно наданий Анатолієм Рибаком, та умовно ліві двері воріт гаражного приміщення до моменту розділення складали одне ціле.

Отже, завдяки копіткій роботі експертів вдалося ідентифікувати гаражне приміщення та в подальшому встановити особу злочинця, який у такий спосіб «перепродав» уже не один гараж.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України