Кіровоградські експерти виявили складну автопідробку

Як відомо, знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу є злочином, за скоєння якого передбачено кримінальну відповідальність. Проте це не зупиняє охочих до легкої наживи займатися «автопідробками», ігноруючи норми закону.

Так, 19 січня 2017 року фахівці Кіровоградського НДЕКЦ під час проведення криміналістичного дослідження автомобіля ВАЗ 21154 встановили, що номерна деталь (опора правого амортизатора) з ідентифікаційним позначенням номера кузова «ХТА21154074389894» разом із частинами бризковика та вертикальної перегородки моторного відсіку з номерною табличкою замінені шляхом видалення зазначених деталей з первинним номером кузова та подальшим приєднанням на їх місце аналогічних деталей незаводським способом з використанням ручного зварювання.

Цікаво, що винахідливі зловмисники вдалися до особливої заміни номерної деталі кузова, яка полягала в тому, що вона проводилася не по периметру заводських зварних з’єднань, а навпаки, по периметру кузова, адже ці зони дуже складно візуально обстежити.

Отже, цей випадок без перебільшення є демонстрацією професіоналізму й наполегливості експертів, завдяки яким вдалося своєчасно виявити автівку зі зміненими ідентифікаційними номерними позначеннями та не допустити її використання в подальшому.

ДНДЕКЦ МВС України