Продовжити строк дії страхового полісу не вдалося

Під час здійснення контролю за дотриманням Правил дорожнього руху на одній із центральних вулиць міста рівненські правоохоронці зупинили автомобіль ВАЗ-21061.

При перевірці документів: водійського посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, в окремих графах полісу було виявлено явні виправлення окремих цифрових знаків і нерівномірний колір барвника.

З метою отримання висновку компетентного фахівця документ було направлено до Рівненського НДЕКЦ для подальшого дослідження.

Під час проведення дослідження бланка полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів експерту вдалося виявити розволокнення поверхневого шару паперу, пошкодження ліній захисної (фонової) сітки, зменшення оптичної щільності паперу, наявність більш насиченого кольору барвника з характерним блиском та окремих штрихів, виконаних барвником іншого, менш насиченого кольору, що не належать штрихам основного тексту документа.

Встановлена експертом сукупність ознак дозволила зробити висновок про те, що в досліджуваних рукописних записах цифрового складу в графі: «Строк дії» зроблено виправлення початкового змісту способом підчистки, внаслідок чого первинний запис: «00 00 09 07 2015 до 08 07 2016» було змінено на: «00 00 29 09 2015 до 28 09 2016 включно», про що свідчать результати мікроскопічних досліджень окремих штрихів та їх порівняння з встановленим рукописним правописом цифр від «0» до «9».

Результати експертного дослідження допомогли викрити правопорушника, який намагався власноруч продовжити строк дії страхового полісу.

ДНДЕКЦ МВС України