Херсонським правоохоронцям вдалося вивести крадіїв зерна «на чисту воду»

Херсонські правоохоронці отримали інформацію про те, що службові особи ПрАТ «Скадовське ХПП» незаконно привласнили більше 5 тис. тонн зерна пшениці, що належало ДП «Ілліч-Агро Донбас», та більше 9 тис. тонн, що належало ТОВ «Гавілон Україна», у результаті чого спричинили зазначеним підприємствам матеріальних збитків в особливо великих розмірах. Під підозру в скоєнні крупних махінацій потрапив екс-директор елеватора.

Більше двох років тому з Донецької області на зберігання до елеватора «Скадовське ХПП» було відправлено 5,7 тис. тонн зерна з метою подальшого його продажу. Відповідно до транспортних накладних перевезення зерна здійснювала фірма, що планувала його викупити, проте сторони так і не дійшли згоди. Тоді директор елеватора вирішив самостійно продати зерно, що перебувало на зберіганні. Щоб обмежити коло свідків, він закрив доступ до підприємства відвідувачам, включаючи навіть державних виконавців.

Для остаточного прикриття та створення алібі директор підписав наказ про свою відпустку і тимчасово призначив на посаду іншу особу. Попередньо для проведення експертизи він надав зразки зіпсованої пшениці й отримав висновок з результатами лабораторних досліджень про те, що все зерно з елеватора визнано зараженим шкідливими мікроорганізмами. Саме це стало офіційною підставою в.о. директора реалізувати «зіпсоване» зерно вартістю лише по 200 гривень за тонну.

Згідно з документами було продано більше 19 тис. тонн «зараженої» пшениці на загальну суму 3,8 млн. гривень. При цьому вивезення зерна не здійснювалося, а реальна його вартість становила більше 18 млн. гривень.

Після проведених махінацій директор хлібоприймального підприємства надав у виконавчу службу документи про відсутність зерна у зв’язку з його продажем. Проте одночасно до Сільгоспінспекції потрапляють документи, які свідчать, що зерно знаходиться на складах елеватора «Скадовське ХПП».

Під час проведення обшуку на підприємстві було виявлено та вилучено шість системних блоків персональних комп’ютерів, які направлено до Херсонського НДЕКЦ для подальших досліджень.

За результатами проведення комп’ютерно-технічних досліджень експерти виявили значну кількість текстових файлів, які дали змогу встановити причетність підозрюваних працівників ПрАТ «Скадовське ХПП» до скоєння шахрайських дій.

Отже, завдяки злагодженій роботі правоохоронців і професіоналізму експертів вдалося вивести крадіїв зерна «на чисту воду».

 

ДНДЕКЦ МВС України