За допомогу пацієнту лікар поплатився власним життям

65-річний Андрій Толочин відомий по всій Україні, особливо на Рівненщині, передусім як дослідник історії свого роду, адже йому вдалося зібрати свого часу в Рівному більше 300 родичів.

Як лікар, що практикував східну медицину, чоловік зцілював переважно тих, хто полюбляв заглядати до чарки. Андрій був єдиним в Україні лікарем-рефлексотерапевтом, хто володів методом лікування алкоголізму голковколюванням. Проте замість вдячності за допомогу його колишній пацієнт позбавив лікаря життя…

Трагедія сталася 23 липня 2016 року.

Про те, що лікаря знайдено мертвим у власному офісі, у поліцію близько десятої вечора повідомив один із пацієнтів загиблого Іван Солодчук. Зі слів чоловіка, він був останнім пацієнтом, записаним того дня на прийом. На вулиці темніло, тож Іван запропонував лікарю підвезти його додому, а поки той збирався, вирішив зачекати у власному авто. Коли минуло кілька десятків хвилин, чоловік вирішив нагадати медику, що він його і досі чекає. Зайшов у приймальню, в кабінеті було тихо, тож вирішив просто гукнути. «Доктор уже не принимает», – почув у відповідь російською. Без зайвих підозр чоловік повернувся до автівки, щоб ще трохи зачекати. Коли з кабінету вийшов невідомий, Іван почекав кілька хвилин і вирішив знову нагадати про себе. На підлозі він побачив лікаря, проте вже мертвого. Вбивця наніс йому кілька колото-різаних ран у шию, тож врятувати життя лікаря, відомого далеко за межами України, не вдалося.

Під час огляду місця події було вилучено цілий комплекс слідової інформації, який відразу направили рівненським експертам для проведення судових експертиз. Під час проведення дактилоскопічної експертизи серед 46 слідів рук експертам вдалося виявити фрагмент сліду пальця руки, що залишений не власниками квартири, а сторонньою особою. А за результатами перевірки за дактилообліками було встановлено й особу, яка залишила цей слід.

Убивцю спіймали через кілька днів. Ним виявився 44-річний росіянин Микола. Під час допиту слідчі встановили обставини скоєння злочину.

Чоловік заздалегідь готувався до вбивства. У суботу він взяв кухонну сокирку і цілеспрямовано пішов до багатоквартирного будинку, в якому знаходився кабінет лікаря. Там у дворі вбивця просидів з одинадцятої ранку і аж до вечора, вичікуючи влучний момент. Про те, що лікар працює по суботах, вбивця знав, оскільки за тиждень до трагедії приходив до нього на повторний прийом. Кілька років тому Микола лікувався від алкогольної залежності в лікаря Андрія, проте швидко «зірвався». Крім надмірного вживання оковитої, «підсів» ще й на ігрові автомати. Ці згубні звички та жага до наживи й спонукали його скоїти цей страшний злочин. Принаймні саме так запевняє вбивця, який відразу визнав свою вину.

Жорстокому вбивці не уникнути покарання, проте відомого і талановитого лікаря до життя вже не повернути…

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України