Рівненські експерти викрили наркоторговця-терориста

22 серпня 2016 року під час проведення санкціонованого обшуку в квартирі Тараса Паська в с. Зоря, що на Рівненщині, правоохоронці вилучили чималий «скарб»: шість поліетиленових пакетиків з порошком білого кольору, поліетиленовий пакет з кристалічною речовиною рожевого кольору, поліетиленовий згорток з невідомою речовиною, скляну посудину з кристалічною речовиною рожевого кольору, двадцять п’ять скляних ємностей різного об’єму, скляні колби, лійки та інші об’єкти.

Вилучені об’єкти відразу надали до Рівненського НДЕКЦ для проведення подальших досліджень.

Під час виконання серії експертиз наркотичних засобів експерти встановили, що надані на дослідження дрібнокристалічні й кристалічні речовини білого, рожевого та сіруватого кольорів містять психотропну речовину – метамфетамін, а порошкоподібні речовини містять прекурсор – псевдоефедрин. До того ж у висновку експерти зазначили, що метамфетамін виготовлено в кустарних умовах з використанням певного лабораторного обладнання, адже ця речовина не виготовляється у фармацевтичній промисловості.

За результатами проведення низки інших експертиз і досліджень було встановлено, що речовина темно-червоного кольору є червоним фосфором, рідина світло-жовтого кольору є прекурсором – соляною кислотою. У скляній плоскодонній колбі містилася речовина темно-червоного кольору, у складі якої виявлено психотропну речовину – метамфетамін.

Перелік вилучених скляних об’єктів включав зворотні холодильники, плоскодонні й конічні колби, трубки, перехідники з пришліфованим керном, ємності для реактивів, мірні циліндри, пристрій для перегонки, що мають спеціальне хіміко-технологічне призначення та можуть бути використані як обладнання або його частини для перетворення прекурсорів (наприклад, псевдоефедрину) на психотропні речовини (метамфетамін).

Виникла потреба проведення і судової вибухотехнічної експертизи, за результатами якої було встановлено, що поліетиленовий згорток з невідомою речовиною був споряджений піротехнічною сумішшю світло-шумової дії, яка належить до сумішевих вибухових речовин системи «окисник+відновник».

Отже, завдяки результативній роботі, проведеній рівненськими експертами, вдалося створити потужну доказову базу щодо причетності Тараса Паська до виготовлення та зберігання наркотичних речовин, а також вибухового пристрою.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

 

ДНДЕКЦ МВС України