Тернопільському крадію не уникнути покарання

У більшості випадків успіх розкриття будь-якого злочину залежить від якості та значущості об’єктів, які вилучаються під час огляду місця події і допомагають викривати злочинців.

Як приклад, житель міста Бучач, що на Тернопільщині, Анатолій Теренчук повідомив правоохоронців про те, що невідомі особи, пошкодивши вікно, проникли в його будинок і викрали інструменти.

Під час огляду місця події було вилучено сліди рукавиць, взуття та мікрооб’єкти (текстильні волокна чорного кольору).

Невдовзі в поле зору правоохоронців потрапив Микола Халимон. Під час обшуку у підозрюваного вилучили рукавиці чорного кольору та взуття, які надіслали до Тернопільського НДЕКЦ для подальших досліджень.

За результатами проведення експертизи було встановлено, що серед текстильних волокон, вилучених з місця події, наявні волокна чорного кольору, які мають спільну групову належність з текстильними волокнами, що входять до складу матеріалу рукавиць, вилучених у підозрюваного.

Згідно з висновком трасологічної експертизи сліди рукавиць мають однотипний (однаковий) малюнок структури матеріалу, що й рукавиці, вилучені у підозрюваного, а дослідженням слідів взуття було встановлено збіги загальних ознак з малюнком низу підошви взуття, вилученого у підозрюваного.

У цілому отримані висновки експертів створили потужний загальний комплекс доказової бази причетності Миколи Халимона до скоєння крадіжки.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України