Викрадений у Сумах мотоцикл знайдено на Одещині

25 серпня 2016 року в Костянтина Полозова невідомі викрали мотоцикл Zongshen ZS250, який господар залишив біля одного з будинків по вулиці Прокоф’єва у м. Суми.

Незабаром під час проведення оперативно-розшукових заходів в одному із селищ Білопільського району Сумської області правоохоронцям вдалося відшукати мотоцикл тієї ж марки, який зовні схожий на викрадений.

Проте, як з’ясувалося, остаточну крапку в цій справі ставити було ще зарано, оскільки номери рами та двигуна, за якими можна точно ідентифікувати «залізного коня», виявилися ретельно затертими.

Щоб встановити первинні номери рами та двигуна, мотоцикл відправили на дослідження до Сумського НДЕКЦ.

Під час огляду мотоцикла експерти встановили, що ідентифікаційний номер рами та лакофарбове покриття на номерному майданчику відсутні. До того ж картину доповнював малоестетичний шар іржі. 

Використовуючи метод електрохімічного травлення для встановлення факту знищення номера рами, експерти відразу отримати перші позитивні результати у вигляді окремих символів первинного позначення номера рами – «LZ***NLE*****1730».

Згодом було проведено також дослідження номера двигуна. Після видалення бруду за допомогою дзеркал при штучному освітленні експерти встановили, що тип і серійний номер двигуна також відсутні. На номерному майданчику хаотично розташовані траси і подряпини від безжальної обробки металевої поверхні абразивним матеріалом.

Щоб встановити номер двигуна, експерти знову вдалися до методу електрохімічного травлення. І як з’ясувалося, час і зусилля фахівців було витрачено недаремно: за короткий проміжок часу вдалося повністю встановити первинний номер двигуна – «ZS2V49FMM87200046».

Отриману інформацію відразу перевірили за інформаційно-пошуковими базами МВС. Результат виявився дещо несподіваним: первинний номер двигуна та фрагменти номерних позначень рами досліджуваного мотоцикла збіглися з ідентифікаційними даними мотоцикла «Zongshen ZS250», викраденого не в Сумах, а в Одеській області.

А пошуки мотоцикла із сумською пропискою тривають і досі…

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС УКРАЇНИ