Експерти-генетики викривають столичних «розбійників»

20 вересня 2016 року близько 18:00 на одній із вулиць столиці невідомі в одязі з надписом «СБУ», погрожуючи автоматами Калашникова, здійснили напад на Романа Орлюка і Григорія Цепуха, відкрито заволоділи їх коштами в особливо великих розмірах та зникли з місця вчинення злочину на автомобілі «Мерседес Віто».

У результаті проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці відшукали згаданий автомобіль в одному з провулків Києва. Під час його огляду було виявлено та вилучено рукавиці, які відразу надіслали експертам Київського НДЕКЦ для подальших досліджень.

Під час проведення молекулярно-генетичної експертизи експерти виявили на рукавицях кров людини та клітини з ядрами. При цьому було встановлено, що генетичні ознаки (ДНК-профілі) крові людини та клітин з ядрами на правій і лівій рукавицях збігаються між собою та належать невстановленій особі чоловічої генетичної статі.

4 грудня 2016 року під час проведення розшукових заходів близько 04:00 у тому самому провулку, де було виявлено «Мерседес Віто», київські правоохоронці затримали трьох підозрілих молодиків, які, як з’ясувалося згодом, саме готувалися до вчинення чергового розбійного нападу.

У затриманих було відібрано біологічні зразки та надіслано на дослідження до Київського НДЕКЦ.

За результатами молекулярно-генетичної експертизи встановлено, що генетичні ознаки (ДНК-профіль) клітин з ядрами, які були виявлені на рукавицях, збігаються зі зразком букального епітелію Дмитра Морозова, одного із затриманих.

Висновки експертів-генетиків стали вагомим підґрунтям для підтвердження причетності підозрюваних до скоєння розбійного нападу та подальшого розкриття злочину.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України