За «безоплатний проїзд» опинилися за ґратами

На початку березня 2017 року Іван Петровський і Оксана Кравчук, перебуваючи в місці Куп’янськ Харківської області, вирішили відвідати своїх знайомих, що мешкали в одному із сіл Сватівського району, що на Луганщині. Щоб скоротити час перебування в дорозі, молоді люди замовили таксі однієї приватної компанії-перевізника. Коли авто прибуло до місця замовлення, Іван і Оксана були приємно здивовані, адже водієм виявилася тендітна жінка.

Під час поїздки пасажири, вживаючи алкогольні напої, гучно розмовляли та жартували з водієм. Коли помітили, що майже прибули до потрібного їм будинку, молоді люди попросили водія зупинити автомобіль. На прохання таксиста розрахуватися за послуги пасажири зреагували вкрай незвичайно: вони розбили скляну пляшку з під пива і, погрожуючи застосувати фрагмент розбитої скляної пляшки із загостреними нерівними краями, заволоділи коштами водія та відразу зникли в невідомому напрямку.

Під час огляду автомобіля таксі правоохоронці вилучили фрагмент розбитої скляної пляшки, проте після обробки дактилоскопічним порошком слідову інформацію вилучити не вдалося. Фрагмент пляшки надіслали до Луганського НДЕКЦ для подальших досліджень.

У лабораторних умовах експертам вдалося виявити слід папілярних ліній. Після обробки дактилоскопічним порошком міжпапілярні лінії пофарбувалися у чорний колір, і слід отримав негативне відображення. Для зручності подальшого дослідження згодом слід було інвертовано в позитивне зображення.

За результатами порівняльного дослідження сліду папілярних ліній, виявленого на фрагменті скляної пляшки, з дактилокартами підозрюваних було встановлено збіг сліду з фрагментом долоні правої руки Івана Петровського.

Так завдяки професіоналізму та наполегливості експертів і результатам їх досліджень вдалося встановити особи злочинців та їх причетність у скоєнні злочину, які на все життя запам’ятають вартість безоплатного проїзду.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України