Київські експерти-генетики викрили черкаського ґвалтівника

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи є посяганнями на особистість і пов’язані з грубими порушеннями норм суспільної моралі, тому кримінальним законодавством за їх вчинення передбачено доволі суворе покарання.

18 січня 2017 року до поліції Кам’янського ВП ГУНП в Черкаській області звернулася Тетяна Петренко із заявою про те, що 25 жовтня 2016 року неповнолітній Ярослав Рощик, 2001 р. н., вступив з її малолітньою донькою Юлією, 2005 р. н., у статеві зносини всупереч волі дівчини, у результаті чого вона завагітніла.

Правоохоронці затримали 16-річного юнака за підозрою у вчиненні злочину,передбаченого ч. 4 ст. 156 Кримінального кодексу України «Зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього».

16 лютого 2017 року дівчині перервали небажану вагітність і вилучили плід. Наступного дня було проведено розтин плоду та відібрано зразки крові, які разом зі зразками букального епітелію підозрюваного та потерпілої надіслано до Київського НДЕКЦ МВС для подальших досліджень.

За результатами проведення молекулярно-генетичного дослідження експертом встановлено, що Ярослав Рощик може бути біологічним батьком плоду з імовірністю 99,99999999 %, що і стало підставою для притягнення ґвалтівника до суворого покарання.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України