Чернігівські експерти викрили конокрадів

Для селян конокрадство є тяжким злочином, адже у більшості випадків втрата робочої худоби позбавляє єдиної можливості обробітку власної землі для виживання у цей складний час.

Саме така неприємна подія трапилася на Чернігівщині.

22 лютого 2017 року близько 04:25 Віктор Пряхін за попередньою змовою з Дмитром Котенком проникли до сараю СФГ «Вікторія», що в с. Макіївка Носівського району, звідки викрали двох коней.

Правоохоронцям вдалося по  гарячих слідах затримати зловмисників. За місцем їх постійного проживання було виявлено м’ясо нещодавно вбитих тварин. Проте молодики в один голос запевняли, що це м’ясо корів, і категорично заперечували свою причетність до крадіжки коней.

вилучили Під час попереднього огляду одягу, вилученого у підозрюваних (куртка-дублянка, котонові штани та ін.), жодних біологічних об’єктів тваринного походження не було виявлено. Та завдяки скрупульозності чернігівського експерта Чернігівського НДЕКЦ у внутрішній кишені штанів Дмитра Котенка за допомогою лупи і пінцета вдалося виявити та вилучити 25 мікрооб’єктів, схожих на волосся.

Методом морфологічного дослідження волосся виявлені об’єкти експерт помістив на предметні скельця з краплями дистильованої води та вивчив під тринокулярним мікроскопом зі збільшенням 100× i 400×, а для отримання відбитків кутикули використовував звичайний прозорий лак для нігтів.

У результаті проведеного дослідження вдалося встановити, що вилучені об’єкти мають структуру, характерну для остьового волосся тварин ряду непарнокопитих, рід коней.

Після ознайомлення з результатами проведеної експертизи підозрювані зізналися у скоєному.

Отже, завдяки професіоналізму та пильності чернігівського експерта конокрадам не уникнути покарання.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України