Шахраї виявилися фальшивомонетниками

У січні 2017 року правоохоронці затримали Григорія Остерського та його сина Станіслава, основним видом «заробітку» яких було шахрайство за допомогою мережі Інтернет. Розмістивши оголошення про продаж товарів на сайті olx.ua, вони так і не надавали товар замовникам навіть після перерахування ними грошей.

Під час обшуку за місцем проживання підозрюваних було вилучено 22 грошові купюри номіналом по 500 грн., портативні комп’ютери Lenovo та Asus, які відразу було надіслано до Запорізького НДЕКЦ для подальших досліджень.

Під час проведення судової технічної експертизи експерт встановив, що надані купюри за способом друку та спеціальними елементами захисту не відповідають грошовим знакам Національного банку України, які перебувають в офіційному обігу.

Досліджуючи накопичувачі на жорстких магнітних дисках портативних комп’ютерів експертам вдалося виявити файли, які містять зображення купюр з текстом «П’ЯТСОТ ГРИВЕНЬ НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ», що додало аргументів для доведення причетності батька й сина Остерських до підроблення грошей.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України