Міжнародний форум, присвячений видатному криміналісту Гансу Гроссу, об’єднав провідних вчених і експертів-практиків

29 червня 2017 року в Київському університеті права НАН України відбувся міжнародний круглий стіл«Ганс Гросс – невичерпне джерело сучасного наукового пошуку й історичного цивілізаційного поступу».

У заході взяли участь представники міжнародних правозахисних організацій, Інтерполу, Міжнародної поліцейської асоціації, провідні вчені, докторанти, аспіранти, студенти, а також працівники правоохоронних органів України, у тому числі Експертної служби МВС.

Із вступним словом до учасників круглого столу звернулася проректор з наукової та науково-педагогічної роботи Київського університету права НАН України Олена Чернецька. У своїй промові вона наголосила на актуальності тематики заходу та звернула особливу увагу на постать Ганса Гросса, видатного вченого-криміналіста, фундатора криміналістичної науки, який написав не тільки перший підручник з курсу криміналістики, а й підготував підручник з кримінальної психології.

Більшість наукових доповідей була присвячена фундатору криміналістики Гансу Гроссу. Водночас учасники круглого столу озвучували різні теоретичні й практичні аспекти науки криміналістики: наукові засади експертології, інформаційна безпека, історія розвитку криміналістичної картографії та ін.

Про сучасний стан криміналістики в Експертній службі МВС і власні науково-методичні напрацювання розповів провідний фахівець з організації наукової роботи Черкаського НДЕКЦ МВС Леонід Сидоренко. Експерт-практик з багаторічним досвідом роботи поділився власними практичними напрацюваннями. Розповів він і про свої нещодавні дослідження солдатських медальйонів 1941 року: з 57 медальйонів загиблих солдатів вдалося ідентифікувати 21 особу.

Подальший розвиток криміналістики на сучасному етапі безпосередньо пов’язаний із необхідністю вдосконалення наукових пошуків і створення навчальної бази для проведення занять з курсу криміналістики. Саме тому дуже символічною і водночас знаковою подією стало те, що до проведення міжнародного форуму приурочили відкриття створеного першого у світі музею криміналістики імені Ганса Гросса.

Окрім того, учасники міжнародного форму мали змогу ознайомитися з колекцією підробок та об’єктів інтелектуальної власності.

Загалом програма наукового заходу була надзвичайно цікавою, пізнавальною, різноплановою та продуктивною, адже учасникам випала нагода потрапити до справжнього світу криміналістики, озвучити та почути про актуальні на часі проблеми, поділитися з колегами власними науковими та практичними напрацюваннями, обмінятися досвідом, а під час проведення тематичних екскурсій на власні очі побачити технічні засоби й об’єкти досліджень минулого століття.

Варто віддати належне та висловити щиру вдячність організаторам міжнародного форуму – працівникам Київського університету права НАН України – за високий рівень підготовки та проведення потужного заходу.

 

ДНДЕКЦ МВС України