Резонансне вбивство в Рівному розкрито завдяки львівським експертам-біологам

16 вересня 2016 року місто Рівне сколихнула жахлива новина про вбивство воїна АТО Івана Мамчура.

Під час огляду місця події правоохоронці вилучили гумовий напальник, пістолет, обмотаний медичним лейкопластиром, недопалки сигарет. Вилучені об’єкти надіслали до Львівського НДЕКЦ для подальших досліджень.

За результатами молекулярно-генетичних експертиз встановлено генетичні ознаки слідів крові на пістолеті, а також клітин з ядрами на гумовому напальнику та лейкопластирі, яким було обмотано пістолет.

У ході порівняльного дослідження стало відомо, що сліди крові на пістолеті походять від потерпілого, а клітини з ядрами на напальнику та лейкопластирі – від невстановленої особи чоловічої генетичної статі.

Досліджуючи недопалки сигарет, на двох з них експерти виявили клітини з ядрами, що походять від невстановленої особи чоловічої генетичної статі, але не збігаються з клітинами, виявленими на напальнику та лейкопластирі.

За оперативною інформацією під підозру в скоєнні вбивства потрапили Дмитро Чорничний і Олег Петровський.

У подальшому правоохоронці вилучили об’єкти зі зразками біологічного матеріалу Лідії Чорничної та Катерини Петровської.

Під час проведення порівняльного дослідження експерт підтвердив, що Лідія Чорнична може бути біологічною матір’ю чоловіка, клітини якого виявлено на напальнику та лейкопластирі, а Катерина Петровська – біологічною матір’ю чоловіка, клітини якого виявлено на двох недопалках сигарет, що дало змогу ідентифікувати ці сліди.

Отже, завдяки експертам слідство отримало докази причетності двох підозрюваних до скоєння вбивства. І вже 17 листопада минулого року правоохоронці затримали на Харківщині одного з них: раніше судимого 49-річного жителя міста Маріуполя Донецької області Дмитра Чорничного.

Того ж дня під час брифінгу Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів про обставини скоєного злочину. В своєму виступі він зазначив про важливу роль експертів у встановленні осіб злочинців і, як результат, – затриманні одного з них.

Наведений приклад успішного розкриття резонансного вбивства вкотре підтвердив високий рівень професіоналізму експертів.

 

ДНДЕКЦ МВС України