На Запоріжжі правоохоронці активно борються з фальсифікатом

За останні роки хвиля смертельних отруєнь фальсифікованими алкогольними напоями прокотилася майже по всій території України. Тому пошук і викриття підпільних підприємств, що виготовляють цю небезпечну продукцію, для правоохоронців стало одним із пріоритетних завдань.

Так, у період з грудня 2016 року по лютий 2017 року запорізькі правоохоронці систематично вилучали пляшки з горілкою сумнівної якості в торговельних закладах.

Під підозру у виготовленні фальсифікованого алкоголю потрапили Арсен Зауров, Дмитро Мисник і Роман Цибін.

Під час обшуку в одному з гаражів кооперативу «Луч» правоохоронці вилучили 393 пляшки з лікеро-горілчаними виробами і 3 каністри з прозорою рідиною. Водночас результати обшуку в одному з гаражів кооперативу «Моторобудівник» виявилися не менш результативними: 65 пляшок з лікеро-горілчаними виробами, 3 каністри з прозорою рідиною, 350 марок акцизного податку України на лікеро-горілчану продукцію, електромеханічний пристрій для закупорювання пляшок, порожні скляні пляшки та металеві кришки до них. Одночасно в шести торговельних закладах Запоріжжя було вилучено 160 пляшок з маркуванням «Горілка». Усі вилучені об’єкти було надіслано до Запорізького НДЕКЦ МВС для подальших досліджень.

Під час проведення експертизи спиртовмісних сумішей експерти встановили, щорідина в скляних пляшках є спиртовмісною сумішшю, що містить етиловий спирт, а рідина в каністрах – етиловим спиртом. Досліджувані рідини не є алкогольними напоями та не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови», проте мають спільну загальнородову належність.

Згідно з результатами технічної експертизи документів стало відомо, що досліджувані марки акцизного податку України на лікеро-горілчану продукцію виготовлені з використанням форм для плоского друку із застосуванням високого і струминного друку та не відповідають зразкам марок акцизного податку України на лікеро-горілчану продукцію, що перебувають в офіційному обігу на території України.

Проведеною трасологічною експертизою встановлено, що електромеханічний пристрій для закупорювання пляшок застосовувався для закупорювання гвинтовою кришкою як пляшок, вилучених під час обшуків у гаражах, так і пляшок зі спиртовмісними виробами, вилученими в торговельних закладах міста Запоріжжя.

Отже, висновки експертів створили потужну доказову базу причетності трійки підозрюваних до виготовлення та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв, що позбавили життя багатьох людей.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

 

ДНДЕКЦ МВС України