Після дослідження відеореєстратора викрито винуватця ДТП

Холодного зимового дня водій автомобіля Nissan, рухаючись по одній із вулиць міста Суми, скоїв наїзд на неповнолітню дівчинку, яка переходила проїжджу частину по пішохідному переходу. У результаті ДТП дівчинка отримала тяжкі тілесні ушкодження.

Після скоєння ДТП водій навмисно прибрав з очей правоохоронців відеореєстратор з метою приховування злочину та знищення доказової бази.

У процесі розслідування злочину встановлено факт наявності та використання на автомобілі Nissan електронного носія інформації (карта пам’яті «Transcend micro SD і адаптер до неї»), який після вилучення було надіслано до Сумського НДЕКЦ МВС для подальших досліджень.

Проаналізувавши надані на дослідження матеріали, експерт не виявив файлів з відеозаписом наїзду на пішохода. Проте йому вдалося з’ясувати, що частину відеозапису на флеш-накопичувачі відеореєстратора було знищено, а також встановити факт наявності на карті пам’яті пустих кластерів, чого не повинно бути з урахуванням тривалого періоду її використання.

Невдовзі за клопотанням експерта на дослідження було надано також відеореєстратор винуватця ДТП.

У межах дослідження експерт провів експертний експеримент для з’ясування справності чи несправності відеореєстратора, під час якого експерту вдалося довести факт втручання в цифрове наповнення карти пам’яті без використання його інструментарію з метою умисного знищення інформації на флеш-накопичувачі.

Отже, завдяки наполегливості та професіоналізму експерта вдалося зібрати докази, щоб вивести правопорушника на чисту воду.

 ДНДЕКЦ МВС України