Фрагменти волокон тканини «виказали» водія молоковоза

30 січня 2017 року на узбіччі дороги знайдено тіло невідомого чоловіка. Згодом з’ясувалося, що потерпілим виявився 24-річний Дмитро Якимчук, житель села Горинка Кременецького району, що на Тернопільщині.

Під час огляду місця події на сніговому покритті узбіччя дороги правоохоронці виявили та вилучили фрагменти волокон тканини.

У результаті проведення комплексу оперативно-розшукових заходів вдалося вийти на слід втікача. Ним виявився Віталій Гавриленко, водій вантажного автомобіля DAF. Проте під час допиту кермувальник молоковозу категорично заперечував свою причетність до скоєння наїзду.

При детальному огляді автомобіля DAF на днищі сайлент-блока виявлено та вилучено фрагмент синтетичної тканини, яку відразу було надіслано до Тернопільського НДЕКЦ МВС для проведення подальших досліджень.

За результатами транспортно-трасологічної експертизи встановлено, що первинний контакт при наїзді на пішохода відбувся задньою частиною днища автомобіля DAF (корпусом заднього моста, лівим кронштейном кріплення заднього моста, балкою кріплення допоміжних коліс), що свідчить про горизонтальне або наближене до нього розташування пішохода в момент наїзду (переїзду). Під час проведення експертизи волокнистих матеріалів та виробів з них вдалося встановити спільну родову (групову) належність волокон, виявлених на узбіччі та днищі автомобіля, з джемпером потерпілого.

Отже, завдяки результатам проведених експертиз вдалося створити ґрунтовну доказову базу для доведення причетності водія молоковоза до скоєння наїзду на пішохода.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України