Завдяки криміналістичним облікам вдалося затримати вбивцю

23 травня 2017 року Володимир Липецький повідомив черкаських правоохоронців про те, що він виявив трупа свого брата Андрія у власному будинку в селі Боровиця Чигиринського району.

Під час огляду місця події було вилучено низку слідової інформації, у тому числі сліди рук, які відразу надіслали до Черкаського НДЕКЦ МВС для подальших досліджень.

У результаті перевірки слідів рук за дактилообліками експертам вдалося встановити їх збіги з відбитками пальців рук на дактилокарті 33-річного Петра Шатра. Під час подальшої перевірки дактилокарти підозрюваного було встановлено збіги зі слідами рук, вилученими з місць скоєння крадіжок на території Чигиринського та Черкаського районів. При цьому «географія» крадіжок свідчила про постійну зміну місця перебування злочинця, не виключено, що з метою переховування від правоохоронців.

Рівно за місяць, 24 червня 2017 року, в селі Мошни Черкаського району сталася аналогічна подія: у власному будинку виявлено труп пенсіонерки Лариси Федорок.

Під час перевірки слідів рук, вилучених з місця події, за дактилообліками Черкаського НДЕКЦ було виявлено збіги з відбитками пальців рук на дактилокарті Петра Шатра.

На підставі результатів перевірок правоохоронці провели низку оперативних заходів, спрямованих на встановлення місцезнаходження та затримання підозрюваного. Злочинця затримали в лісі поблизу села Байбузи Черкаського району.

Отже, завдяки результативному та оперативному проведенню перевірок за криміналістичними обліками вдалося встановити особу злочинця, затримати його та створити беззаперечну доказову базу його причетності до скоєння низки крадіжок і двох убивств.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

 ДНДЕКЦ МВС України