Сумському корупціонеру не уникнути покарання

Нині боротьба з корупцією для багатьох країн, у тому числі й України, є надзвичайно важливим і водночас складним завданням.

У всьому світі проблему відмивання грошей пов’язують передусім з організованою злочинністю. Утім в Україні легалізацією незаконно отриманих грошей займаються посадовці різних рівнів, що є прямим наслідком глибокої «тінізації» економіки.

Так, на початку лютого 2017 року до Сумського НДЕКЦ МВС надано матеріали кримінального провадження щодо підозри ФОП Євгена Артюхова в легалізації доходу на суму 145 тис. грн., отриманого внаслідок заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем, з метою вирішення питання щодо підтвердження чи спростування розміру шкоди внаслідок легалізації коштів.

Експерти ретельно опрацювали надані на дослідження матеріали (розпорядчі,фінансові та договірні документи, висновки сектору держфінмоніторингу), провели хронологічний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємця за останні 2 роки, а також перевірили дотримання вимог нормативних актів щодо оформлення зазначених документів.

У результаті контрольного зіставлення облікових даних документів та дослідження операцій за розрахунковими рахунками експерти-економісти отримали документальне підтвердження незаконного заволодіння коштами та фінансових операції з цими коштами підозрюваного.

Висновок експерта став вагомим аргументом для обвинувачення підприємця в легалізації «брудних» коштів, що допомогло слідчим у найкоротші строки передати матеріали карного провадження до суду.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України