Терориста викрили за фотозображеннями

З початком агресії з боку Російської Федерації проблема тероризму набула в Україні особливої актуальності. Її загострення спричинило чимало факторів, не останнє місце серед яких посідають потужна пропаганда країни-агресора, недостатній рівень громадянської свідомості, умисне бажання заподіяння шкоди патріотично налаштованим українцям та безпеці держави в цілому.

Працівники Експертної служби МВС разом з іншими правоохоронцями беруть активну участь у розслідуванні злочинів, пов’язаних з тероризмом.

Так, зокрема, херсонські експерти нещодавно провели важливу і скрупульозну роботу зі встановлення причетності певної особи до участі в терористичній діяльності та створення беззаперечної доказової бази.

У червні поточного року працівники Слідчого відділу Управління СБ України надіслали до Херсонського НДЕКЦ МВС постанову про призначення судової портретно-ідентифікаційної експертизи в межах проведення досудового розслідування за підозрою участі Андрія Звєрєва в діяльності одного з підрозділів незаконного збройного формування терористичної організації «ЛНР» та у збройному протистоянні із військовослужбовцями Збройних сил України.

Експерти отримали низку фотознімків із зображенням особи чоловічої статі, зовнісхожої на підозрюваного, з прапором «Новороссия» й автоматом у руках. При цьому всі фотознімки були побутового характеру, а не спеціально замовленими, що значно ускладнювало роботу експерта.

Лише завдяки професіоналізму та багаторічному досвіду експерту вдалося виділити достатню сукупність індивідуальних ознак для висновку про те, що на досліджуваних фотознімках зображений саме Андрій Звєрєв.

Отже, висновок експерта дав можливість довести причетність підозрюваного до участі в терористичній діяльності.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України