Чернігівські експерти-балісти викрили браконьєра

На Чернігівщині більше 20 % території регіону займають ліси, в яких водиться багато різноманітних диких звірів: лосі, олені, дикі кабани, лисиці, вовки, косулі та ін.

На території області функціонують два національні природні парки: Ічнянський і Мезинський.

Такі розкішні лісові масиви приваблюють не тільки туристів, а й браконьєрів.

У січні поточного року в Ніжинському районі браконьєри розстріляли родину лосів: убили вожака зграї та вагітну самку, ще четверо молодих поранених лосів розбіглися по лісу. Таку жахливу картину виявили єгері, які прибули на місце події, почувши звуки пострілів.

Ця подія викликала неабиякий резонанс. Екологічні та природоохоронні організації спільно з Інститутом зоології НАН України порушили питання про заборону полювання на лосів упродовж 25 років та внесення його до Червоної книги, оскільки популяція цього виду тварин значно скоротилася і нараховує всього від 2 до 6 тис. тварин, що є значно меншою за кількістю порівняно з показниками наших сусідів Білорусі й Польщі.

Попри заборону полювання на лося, 20 квітня 2017 року на території Ічнянського національного природного парку було вбито двох дорослих лосів.

Того ж дня правоохоронці затримали Сергія Кривенка за підозрою у скоєнні даного злочину. Раніше він вже притягувався до відповідальності за незаконне полювання, проте цього разу категорично заперечував свою причетність до злочину.

Під час обшуку в будинку підозрюваного виявлено та вилучено мисливський карабін, зареєстрований на його ім’я, та відповідні дозвільні документи.

У результаті проведення розтину працівники Чернігівської обласної державної лікарні ветеринарної медицини вилучили з туші однієї з тварин кулю від мисливської нарізної зброї.

Під час проведення порівняльного дослідження в межах судової експертизи зброї експерти Чернігівського НДЕКЦ МВС дійшли висновку про те, що куля, вилучена під час проведення розтину туші тварини виду лось, стріляна з мисливського карабіна, вилученого у підозрюваного.

Отже, завдяки чернігівським експертам вдалося викрити браконьєра.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України