Інколи й ручка стріляє…

12 вересня 2017 року близько 19:30 житель міста Сєверодонецька Михайло Косач прогулювався центральною алеєю місцевого парку. Проходячи повз гурт молодиків, чоловік випадково почув, як хлопці активно обговорювали можливість нанесення тілесних ушкоджень, не виключаючи й смертельних, з використанням предмета, що знаходився в руках одного з них. Небайдужий чоловік відразу повідомив правоохоронців про потенційну небезпеку.

Прибувши за викликом, працівники поліції виявили в Олексія Самойленка металевий предмет, що зовні нагадував ручку для письма, проте був виготовлений саморобним способом, що й породжувало сумніви щодо його цільового призначення.

Підліток пояснив, що цей незвичний аксесуар є тактичною ручкою, що перебуває в цивільному обігу відповідно до чинного законодавства.

Щоб підтвердити чи розвіяти сумніви, правоохоронці вирішили надіслати своєрідну ручку до Луганського НДЕКЦ МВС для подальших досліджень.

У результаті ретельного вивчення досліджуваного предмета експерти встановили, що він складається зі ствольної коробки, кришки ствольної коробки, затвора з ударником, ствола та бойової пружини. Аналіз конструкції та розмірів ствола дозволили зробити висновок про те, що для стрільби з цього пристрою можуть використовуватися 5,6 ммпатрони кільцевого запалення до нарізної спортивно-мисливської зброї.

З метою перевірки уражуючих властивостей та вирішення питання щодо віднесення пристрою до категорії вогнепальної зброї він споряджався 5,6 ммпатронами кільцевого запалення заводського виготовлення з колекції Луганського НДЕКЦ МВС. Експериментальні постріли проводилися через вимірювач швидкості польоту кулі «ИБХ-731/4». Питома кінетична енергія кулі після пострілу значно перевищувала встановлені Методикою граничні показники.

Результати проведеного дослідження в своїй сукупності створили підстави для категоричного висновку експерта про те, що пристрій є атиповою (замаскованою) вогнепальною зброєю.

Отже, завдяки небайдужості звичайного перехожого та професіоналізму луганських експертів вдалося своєчасно виявити факт незаконного носіння та зберігання замаскованої вогнепальної зброї, а також запобігти скоєнню тяжкого злочину.

(відомості про фігурантів змінено з етичних міркувань)

 ДНДЕКЦ МВС України