У Словаччині відбувся 13-й міжнародний криміналістичний симпозіум

На запрошення керівництва Інституту судових експертиз Словацької Республіки завідувач сектору фототехнічних та портретних досліджень відділу фототехнічних, портретних, мистецтвознавчих, психологічних досліджень, дослідження звуко- та відеозапису лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ Богдан Хомко взяв участь у 13-му міжнародному криміналістичному симпозіумі, який відбувся наприкінці вересня у м. Братислава.

Відповідно до запланованої програми учасники заходу упродовж чотирьох днів виступали з доповідями та презентаціями щодо ідентифікації особи, біометрії та криміналістичної антропології, перспектив створення баз даних біометричної інформації, які можуть використовуватися в процесі взаємодії різних структур країн Європи, а також обмінювалися досвідом роботи з біометричними даними.

Представники експертних установ країн Європи, Інтерполу, Європолу у своїх презентаціях порушили низку актуальних питань, що стосуються:

– біометричних баз даних Інтерполу, доступ до яких мають 190 країн-членів;

– нових програмних комплексів для ДНК та ідентифікації осіб, які розроблено та заплановано для впровадження у 2018 році;

– регіональних проектів в Африці та Південно-Східній Азії щодо біометричних даних;

– організації роботи Європолу щодо способів обробки інформації;

– системи «Still Facial Identification», розробленої NEC в Угорщині в 2016 році.

Український експерт Богдан Хомко також виступив з доповіддю на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку ідентифікації особи за ознаками зовнішності в Україні».

Окрім актуальних і змістовних виступів учасників симпозіуму, у межах проведеного заходу відбулася презентація новітнього обладнання. Було презентовано автоматизовану дактилоскопічну систему «AFIS», що дає змогу обміну слідовою інформацією з базами даних Європолу та Інтерполу. Нагадаємо, що в підрозділах Експертної служби МВС України функціонує система «ДАКТО–2000». Приміром, Експертна служба Республіки Молдови вже майже повністю замінила дактилоскопічну систему «ДАКТО–2000» на оновлену версію «AFIS».

Інша презентація стосувалася програмного комплексу «FaceWorkbench», призначеного для проведення досліджень з ідентифікації особи за ознаками зовнішності за матеріальними зображеннями. Зазначений комплекс уже функціонує в службі ФБР США. Його можливості дають змогу експертам значно прискорити процес дослідження об’єктів.

Попри забобони, 13-й міжнародний криміналістичний симпозіум пройшов на високому рівні. У ньому взяли участь близько 100 представників правоохоронних підрозділів країн Європи. Заходи, проведені в межах симпозіуму, були надзвичайно продуктивними і пізнавальними щодо можливості отримання актуальної інформації про новітнє обладнання та сучасні розробки, обміну досвідом та обговорення проблемних питань із колегами з інших країн.

Завдяки активній участі українських фахівців у таких потужних заходах Експертна служба МВС України успішно продовжує свою діяльність, спрямовану на поглиблення міжнародної співпраці з експертними установами країн Європи, вивчення досвіду та інноваційних розробок у сфері сучасних експертних систем і новітнього обладнання з метою їх подальшого упровадження у діяльність експертних підрозділів.

 ДНДЕКЦ МВС України