Тернопільські правоохоронці викрили наркозлочинне угруповання

З кожним роком мережева торгівля наркотиками в Україні набуває стрімкого розвитку. Сучасні інформаційні технології дають змогу наркоторговцям охопити широке коло споживачів своєї «продукції», залишаючись при цьому в тіні.

Поміж різноманітних способів розповсюдження наркотиків особливо популярними серед наркодилерів стали так звані закладки, що виключають безпосередній контакт покупця з продавцем, тому правоохоронцям доволі складно розкривати такі злочини.

Упродовж певного періоду в різних містах Західної України на стінах будинків стали з’являтися написи, виконані через трафарет, що містили інформацію про те, як зайти у систему Telegram, яка не ідентифікується іншими ресурсами й використовується для листування між замовником і постачальником наркотиків. Наприклад, покупець пише постачальнику, що хоче замовити якийсь наркотик у певній кількості. У відповідь йому надсилають прейскурант і номер рахунку. Після перерахування покупцем необхідної суми дилер надає інформацію про «закладку» – місце, де сховано «товар». Схема була продумана до найменших дрібниць – тривалий час правоохоронці не могли вийти на слід зловмисників, оскільки «закладки» залишали задовго до того, як за ними прийде покупець.

Лише після проведення низки оперативних заходів таки вдалося встановити й затримати організаторів і виконавців цієї злочинної схеми. Під час обшуків було вилучено мобільні телефони, за допомогою яких відбувалося спілкування між продавцями та покупцями, а також значну кількість наркотичних засобів, ручну гранату і пістолет.

Вилучені об’єкти надіслали до Тернопільського НДЕКЦ.

Під час проведення комп’ютерно-технічних експертиз експертам вдалося виявити в пам’яті телефонів переписку, що здійснювалася за допомогою месенджерів Telegram, WatsApp, Im+, з інформацією про розміщення «закладок», оплату наркотичних засобів та інші важливі відомості про збут наркотичних засобів. За результатами експертиз було встановлено широке коло осіб, які залучалися до збуту або купівлі наркотиків, а також доведено причетність конкретних осіб, у яких було вилучено телефони, до участі в цій злочинній схемі.

Проведеними дослідженнями наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів було встановлено наявність психотропних  і наркотичних речовин, таких як амфетамін, канабіс, гашиш.

Отже, лише завдяки професійним і злагодженим діям тернопільських правоохоронців вдалося припинити та викрити діяльність організованої злочинної групи, що займалася розповсюдженням наркотиків на територіях Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

ДНДЕКЦ МВС України