На Львівщині викрито розповсюджувача порнографічної продукції

Упродовж квітня – травня минулого року правоохоронці зафіксували низку фактів розповсюдження відеопродукції порнографічного характеру з використанням пірингової мережі «eMule».

Під підозру в скоєнні протиправних дій потрапив Дмитро Ходченко. Під час обшуку в квартирі підозрюваного правоохоронці вилучили системний блок, який надіслали до Львівського НДЕКЦ МВС для проведення комплексної комп’ютерно-технічної та мистецтвознавчої експертизи.

Досліджуючи системний блок, експерти встановили, що інформація в ньому зберігається на двох жорстких магнітних дисках, проте за результатами аналізу їх інформаційного наповнення не було виявлено файлів порнографічного характеру. Опрацювавши весь спектр інформації, експерт надіслав ініціатору клопотання про надання додаткових матеріалів (відеоматеріалів), які підозрюваний, ймовірно, перемістив зі свого комп’ютера на відповідні сайти. Така інформація згодом була надана слідчим на DVD-диску.

Важливо наголосити, що саме завдяки ініціативі експерта слідству вдалося надати на розгляд судового засідання обґрунтовані докази причетності підозрюваного до виготовлення та розміщення в Інтернеті відеоматеріалів порнографічного характеру. Адже експерт сформулював категоричні висновки про те, що:

– один із жорстких дисків містить інформацію про завантаження у всесвітню мережу Інтернет відеофайлів, що належать до продукції порнографічного характеру та дитячої порнографії;

– завантаження відеофайлів відбувалося з використанням спеціального програмного забезпечення із зазначенням конкретних дат проведення операцій;

– інформація з файлів, завантажених з комп’ютера підозрюваного, і файлів на DVD-диску, наданому слідчим, є ідентичною.

Очевидно, підозрюваний розраховував на те, що спеціальний алгоритм знищення заборонених відеофайлів на ПК і використання спеціальної програми завантаження контенту в мережу Інтернет з кодуванням відповідної інформації убезпечить його від будь-яких підозр і кримінальної відповідальності. Проте він прорахувався. Адже рівень професіоналізму експерта Львівського НДЕКЦ і використання ним сучасних технічних засобів дали змогу слідству сформувати надійну доказову базу для викриття злочинця.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України