Криміналістичний консорціум Великого шовкового шляху зібрав експертів-генетиків з усього світу

На запрошення керівництва Криміналістичного консорціуму Великого шовкового шляху завідувач відділу обліку генетичних ознак людини лабораторії біологічних досліджень ДНДЕКЦ МВС Іван Домбровський взяв участь у 2-й конференції Криміналістичного консорціуму Великого шовкового шляху, що проходила впродовж 06–07 листопада 2017 року в місті Сіань (Китайська Народна Республіка).

Нагадаємо, що рік тому Іван уже був учасником подібного заходу –  Прикордонного криміналістичного симпозіуму, організованого за ініціативи Криміналістичного консорціуму Великого шовкового шляху.

Цьогорічний захід був не менш потужним, адже зібрав представників із 15 країн світу (Йорданії, Саудівської Аравії, Катару, Японії, Китаю, Польщі, України, Данії, Чехії, Індії, Південної Кореї, Канади, Азербайджану, Росії та США).

Як і минулого року, український фахівець багато спілкувався, прагнучи якомога більше дізнатися та обговорити з досвідченими колегами-генетиками з усього світу актуальні проблеми. Натомість він розповів учасникам конференції про український досвід з ДНК ідентифікації невпізнаних трупів в Експертній службі МВС України.

 

 

 

Важливою для ознайомлення та вивчення була інформація, пов’язана з:

– можливостями програмного забезпечення для статистичного розрахунку ймовірності збігу та спорідненості генетичних ознак;

– методом масивного паралельного сиквенування (MPS), що дозволяє одночасно досліджувати ядерну ДНК (включаючи статеві хромосоми), мітохондріальну ДНК, а також визначати фенотипові ознаки людини (колір очей, шкіри, волосся);

– особливостями фіксації обстановки на місці події з використанням тривимірного сканера.

У межах проведеного заходу компанія BGI Forensics (КНР) як виробник обладнання та реагентів для молекулярно-генетичних досліджень презентувала набір реагентів для криміналістичної ідентифікації людини азіатської популяції методом ДНК-аналізу.

Загалом учасники конференції досягли домовленості щодо подальшої взаємної науково-методичної підтримки та обміну актуальною інформацією в галузі молекулярно-генетичних досліджень.

ДНДЕКЦ МВС України