Луганські експерти викрили «виробника» вибухівки

25 вересня 2017 року правоохоронці затримали Ростислава Черниша через підозрілий згорток. Як  з’ясувалося згодом, у поліетиленовому пакеті, обклеєному липкою стрічкою коричневого кольору, загорнутому в шматок тканини, ймовірно, з метою маскування, знаходився вибуховий пристрій.

Затриманий пояснив правоохоронцям, що згорток знайшов на вулиці випадково і навіть не здогадується, що в ньому знаходиться.

Для з’ясування належності небезпечної знахідки упаковку було відокремлено від вибухового пристрою за участю спеціалістів-вибухотехніків і надіслано на дослідження до Луганського НДЕКЦ МВС.

Під час ретельного огляду з використанням уніфікованого дактилоскопічного боксу «Дактобокс ЕКСПЕРТ-100» експертам вдалося змоделювати ймовірний процес утворення слідів рук при пакуванні згортка. Відтак особливу увагу було приділено кінцям окремих шарів липкої стрічки з нерівними краями, які були відокремлені від загального рулону липкої стрічки безпосередньо під час пакування вибухового пристрою.

Для виявлення слідів рук було застосовано традиційні й новітні методи, що дало позитивний результат: на краях окремих фрагментів липкої стрічки таки вдалося виявити сліди папілярних узорів пальців рук. Під час їх порівняння з відбитками пальців рук на дактилокарті підозрюваного встановлено збіги за загальними та окремими ознаками.

Відтак, затриманому, на відміну від відомого розвідника з кінофільму, не вдалося придумати правдиву версію про випадковість залишення власних слідів рук на липкій стрічці.

Отже, результати проведених експертами досліджень надали слідству обґрунтовану доказову базу причетності підозрюваного до виготовлення вибухового пристрою.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)

ДНДЕКЦ МВС України